bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,859.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,257.57
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $590.41
Ana SayfaGenelUniswap Borsası 1 Milyar Dolar'dan Fazla Likidite Kaybetti

Uniswap Borsası 1 Milyar Dolar’dan Fazla Likidite Kaybetti

Dünyanın en büyük merkeziyetsiz borsası olan Uniswap, bugün bir likidite çıkışı yaşandığı için artık kilitli toplam değer (TVL) listesinin başında yer almıyor.

Uniswap, likidite madenciliği programının son gününü 17 Kasım olarak belirlediği için son 24 saatten kısa bir süre içinde, 1 Milyar Dolar’dan fazla kaybeti. Bu rakam borsa likiditesinin %40’ı anlamına geliyor. Protokol böylece TVL listesinde liderlikten üçüncü sıraya düştü.

Uniswap. Kaynak: Defi Pulse

Uniswap yönetiminin, havuzların süresi dolmadan çiftçiliğin geleceği konusunda bir oylama yapmaması durumunda bunun olacağını öngörülüyordu. Teminat başka yere gittikçe, bu havuzlar hızla boşaldı ve içeride tutulan neredeyse 2,5 Milyar Dolar’dan, sadece 960 Milyon Dolar kaldı.

Defipulse‘a göre, bugünün fiyatları baz alınarak tahmini 600 Milyon Dolar değerinde olan 1.3 Milyon’un üzerinde ETH protokolü terk etti.

Acil Durum Anketi Yapıldı

Kaçınılmaz likidite çıkışına gecikmeli bir yanıt olarak, topluluğun token dağıtımlarını almak mı yoksa UNI çiftçiliğine devam etmek mi istediğini ölçmek için bir “sıcaklık kontrolü” anketi oluşturuldu.

Uniswap Artık Lider Değil

Uniswap borsasında yaşanan bu devasa hareket, %18’lik bir piyasa hakimiyetine sahip olan Maker‘ın lehine oldu ve listenin başına yerleşti. Wrapped Bitcoin, 2 Milyar Dolar’ın biraz üzerinde bir TVL ile ikinci en büyük borsa olurken, Uniswap ise üçüncü sıraya düştü.

Uniswap. Kaynak: Defi Pulse

UNI fiyatları, henüz dağıtılmadığı için 3.75$ seviyelerinde sabit kalmaya devam ediyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.05%
$56,859.00
$597.02
Ethereum (ETH)
1.75%
$4,257.57
$74.51