bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,473.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,915.92
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $354.99
Ana SayfaKripto Para HaberleriUniswap ve Sushiswap Arasında 830 Milyon Dolarlık Transfer Yapılıyor

Uniswap ve Sushiswap Arasında 830 Milyon Dolarlık Transfer Yapılıyor

Geçtiğimiz hafta tüm dikkatleri üzerine çeken Uniswap çatalı sonrası yaratılan Sushiswap’a yaklaşık 830 Milyon Dolar değerinde bir transfer gerçekleşiyor.

DeFi izleme kaynağı Zippo‘ya göre, Uniswap’ten Sushiswap’e taşınacak olan yaklaşık değer 830 Milyon Dolar. FTX CEO’su yapılan bu transfere öncülük ediyor.

Uniswap Borsasından Transfer Edilen Değer

Sushiswap, Şef Nomi‘nin fonunu terk etmesi ve bu sayede fiyatın %50’ye kadar düşmesi nedeniyle projenin önünde büyük zorluklarla karşılaştı.

Topluluk tarafından bir “piyasadan çıkış sahteciliği” olarak kınandı ve yönetici, kontrolünü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e devretti.

FTX platformunun yaptığı ilk şeylerden biri, likiditeyi bir multisig cüzdanına aktarmaktı. Bu multisig cüzdanın sahipleri, topluluk tarafından oylandı ve bazıları arasında Sam Bankman-Fried, Larry Cermak, Adam Cochran ve diğerleri yer alıyor.

Şimdi ise protokol, içinde kilitli olan likiditeyi Uniswap’ten transfer ediyor. Adam Cochran, ilk Sushiswap havuz aktarımının (CRV) tamamlandığını doğruladı.

Sushiswap ve Uniswap arasındaki ilk havuz aktarımı başarıyla gerçekleşti

Sushiswap, likidite sağlayıcıların (LP) işini kolaylaştırmak için mevcut Uniswap likidite tokenlerini protokole dahil etmelerine izin verdi. Bu şekilde, LP’ler tokenlerini Uniswap’a koyabilir, UNI-V2 tokenlerini alabilir ve bunları büyük Anlık Piyasa Verileri için Sushiswap’a yerleştirebilirler.

Boring Crypto tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre ve FTX CEO’su tarafından da onaylandığı üzere, geçiş sözleşmeleri kapsamlı bir şekilde denetlendi ve herhangi bir kritik hata içermediği onaylandı.

Transfer Sonrası Diğer Teşvikler

Sam Bankman-Fried, aktarımdan sonra likidite sağlamaya devam eden kişilere 1 Milyon SUSHI token verileceğini söyledi.

Plan; Bu tokenleri, toplam likiditenin USD cinsinden eşit olarak dağıtmak. Ek olarak, geliştirme fonundan ek 1 Milyon SUSHI kullanmak ve ödülleri toplamda 2 Milyon SUSHI’ye çıkarmak için bir topluluk teklifi de var.

Her şey tamamlandıktan sonra likidite SushiSwap’de kalacak ve kullanıcılar alım satım çiftleri eklemeye başlayabilecekler.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.3%
$42,473.00
$2,251.07
Ethereum (ETH)
6.77%
$2,915.92
$197.41