bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,666.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,158.16
tether
Tether (USDT) $0.998365
binance-coin
Binance Coin (BNB) $299.18
Ana SayfaKripto Para HaberleriÜnlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı.

Yeni bir DataDash bölümünde Nicholas Merten, daha geniş kripto pazarının bu yıl altcoin değerlemelerinin fırlamasından sonra bir geri çekilme yaşayacağını söyledi.

Nicholas Merten;

“DEX’ler muhtemelen bir düzeltme yapmamız gerektiğinin en açık göstergesi oldu. Ocak ayından bu yana, bu büyük altcoin oyunlarının neredeyse çoğunda yaklaşık 7,5 ile 10 kat arasında bir düzeltme yapmamız gerekiyordu.” dedi.

Merten, bu derin düzeltme birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakalamış olsa da, yatırımcı arkadaşlarına kripto piyasalarının her zaman oynaklığıyla meşhur olduğunu hatırlattı ve şöyle dedi;

”Panik yapmanın zamanı değil. Bu, piyasada gördüğümüz ve indirimler için aradığımız türden bir fiyat hareketi… Geçen gün ETH’nin ortalamasını aldım. Bu yüzden, burada iyi olduğunu düşündüğüm kripto pozisyonlarına yığılmaya devam edeceğim.”

Bitcoin fiyatının ani gerilemesinden sonra bile uzun vadeli perspektifinin sağlam göründüğünü söyleyen Merten ardından sözlerine şöyle devam etti:

“Grafik o kadar da kötü görünmüyor. Bana şu ana kadar görünen şey, genellikle gerçekleşmeyen bu çılgın düşüş eğilimini alabilmiş olmamızdır, ancak yine de genellikle bu tür çılgın parabolik trendlere sahip değiliz, geçmişte üç kez desteğe geçtikten sonra bu fiyat aralığında (10.000$) reddedildi. Şimdi bunu desteğe dönüştürdük ve bunun yeni bir destek olduğunu kanıtlamak için muhtemelen burada bir çift dip koyma şansımız var.”

Ayrıca Merten, henüz panik düğmesine basma zamanının gelmediğine dair birkaç temel neden de sundu.

“Açıkçası çocuklar, burada MicroStrategy gibi şirketlerden gerçek sermaye girişleri gördüğümüze göre, Bitcoin için çok daha fazla kurumsal talep var demektir. Bu muhtemelen devam edecek ve bu, piyasa değerinin düşmesine izin vermez. Çok büyük miktarda Bitcoin çıkışı olmadığı sürece, büyük olasılıkla toplam kripto piyasasında büyük çıkışlar olmayacak.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.79%
$36,666.00
$1,756.30
Ethereum (ETH)
7.08%
$2,158.16
$152.80