Bitcoin 12.000$’ın altında iki haftalık konsolidasyonun ardından Pazartesi sabahı erken saatlerde yükselişe geçti. BTC yükselişin ardından, sadece birkaç saat içinde, Coinbase ve Bitstamp gibi borsalarda 12,320$’dan işlem görmeye başladı.

TradingView Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin’in son yükselişi, altının yükselişiyle çakıştı. Altın, Bitcoin’in fiyat performansıyla eşleşti ve her ikisi de saatler içinde yükseldi. Bu, altın piyasasının Bitcoin fiyatının “kontrolünde” olduğunu gösteren analizlerle uyumlu bir gösterge.

Analistler, 12.000$ seviyesinin, BTC’nin son fiyat hareketleri için önemine değindiler. Analistler, Bitcoin için bir sonraki adım konusunda iyimserler.

Ünlü Analistlerin Bitcoin Fiyatı Görüşleri

Teknik açıdan analistler, şu anda Bitcoin fiyatının düşüşe geçmesi için çok az neden görüyorlar.

Bryce Gilleland tarafından yönetilen bir kripto para koruma fonu olan Coincident Capital;

“12.000$’ın üzerinde gerçekten fazla genel direnç yok. Sıradaki 13.800$, bir önceki yüksek seviyenin zirvesi ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi.”

Daha çok “The Wolf of All Streets” olarak bilinen bir kripto para birimi traderı olan Scott Melker, Bitcoin’in muhtemelen “boğa sezonunda” olduğunu söyledi ve “hiçbir şey bizi durduramaz” dedi.

Twitter’da yayınlanan bir analizde ise, Bitcoin’in 12.000$’ı aşan rallisinin, kısa sürede “daha yüksek bir yükselişi” işaret ettiği yer aldı.

Bitcoin’in daha yüksek toparlanmaya devam etmeden önce konsolide olması biraz zaman alabilir. Cryptocurrency traderı Nik Yaremchuk, ”Bitcoin, boğa koşusuna devam etmeden önce biraz sakinleşebilir” dedi.

Galaxy Digital‘in CEO’su Mike Novogratz, Ağustos ayının başlarında CNBC’ye, dünyanın merkez bankalarının likidite enjeksiyonlarının Bitcoin ve altına yatırım yaptığını söyledi. Eski Goldman Sachs ortağı ayrıca, BTC’nin birkaç ay içinde 14.000$ seviyelerinin üzerine ve ardından da yıl sonuna kadar 20.000$ seviyelerinin üzerine çıkabileceğini de sözlerine ekledi.

Novogratz, daha yakın tarihli bir röportajında ​​hem Bitcoin hem de altının “likidite pompasından” yararlanacağını, ancak BTC’nin altından çok daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Bu, Real Vision‘ın CEO’su Raoul Pal‘ın düşüncelerine de bir hayli benziyor.

Pal, son zamanlarda çok sayıda tweet ve röportajda, Bitcoin’in beklentileri konusunda şu anda başka herhangi bir varlığın beklentilerinden daha iyimser olduğunu açıkladı.

Raoul Pal daha sonra, Bitcoin’in dolar, altın ve Nasdaq 100 karşısında makro ölçekte nasıl yükseldiğine değinerek şunları söyledi:

“Bunların hepsi İNANILMAZ DOLU uzun vadeli grafik formasyonları. Grafiklerdeki olasılıklar, Bitcoin’in önümüzdeki 24 ay boyunca ve büyük bir farkla dünyanın en iyi performans gösteren büyük varlığı olacağını gösteriyor. “

Bir Cevap Yazın