Altcoin Teknik Analiz (Uzun Dönem) – ETH, XRP, LTC

Bu aralar birçok trader kriptopara piyasasında başka bir büyük düzeltme olup olmayacağını merak ediyordu, çünkü Bitcoin kısa sürede %10 değer kaybetmişti. Bu...

1

Bu aralar birçok trader kriptopara piyasasında başka bir büyük düzeltme olup olmayacağını merak ediyordu, çünkü Bitcoin kısa sürede %10 değer kaybetmişti. Bu soruyu cevaplamak için bir adım geri çekildim ve en değerli 3 altcoin’in uzun vadeli planını değerlendirdim. Bitcoin için hem kısa hem de uzun vadeli bir yükseliş eğiliminden söz edebiliriz, ancak şunu da eklemeden geçmeyeyim:

Uzun vadeli yatırım amacı ile Bitcoin satın almak için en iyi zaman bu mudur? Muhtemelen hayır, temelleri mevcut olsa bile ve büyük olasılıkla şu andaki seviyelerden daha da artacaktır. Peki, neden satın almak iyi değil? Geçmişte Bitcoin için normal olan %30-40-50’lik düzeltmeler, panik satışlarını muhtemelen dipten hemen önce yaptıran büyük bir psikolojik yüktür. Bu nedenle daha sonra daha yüksek bir fiyatla satın alsanız bile, düzeltmeyi beklemek ve okumaları tersine çevirmek daha iyi bir seçenek olarak düşünülebilir.

Tüm Paralar Eşit Değildir

Uzun vadeli planlar için diğer kriptoparaların duruşu farklı mı? İki ana hafta boyunca tüm büyük madeni paralar %30+ düzeltme sırasında güçlü şekilde ilişkilendirildiğinden, aslında tüm coinlerin benzer bir şekilde uzun vadeli teknik yapıya sahip olduğuna inanılmakta. Bugün, en çok işlem gören diğer üç kripto para birimine bakacağız ve bu görüşlerin tamamen doğru olmadığını göreceğiz…

Ethereum (ETH)

Correction: Düzeltme
Overbought: Aşırı Alım

ETH / USD, Uzun Vadeli (Günlük) Grafik

Ethereum, Bitcoin ile benzer teknik bir konumda. Bir sıçrayıştan sonra aşırı yüklenip, en üst noktaya geldi. ETH, iki hafta önce %50 kadar düştü. Ancak bu, hızlı toparlanma toparlaması nedeniyle momentum göstergelerindeki ‘aşırı alım’ okumalarını temizlemek için yeterli değildi. ETH, günlük grafikte nötr momentum okumaları son kez, fiyatın 50$ olduğu Nisan ayı sonlarında gerçekleşti. Bu yıl Ethereum, konsolidasyon döneminden sonra %500 ve %600’lük bir ralli yaşadı.

 

Litecoin (LTC)

Turning Bullish: Yükseliş Eğilimi
+1000% in less than two months: 2 Aydan kısa sürede %1000 yükseliş.

LTC / USD, Uzun Vadeli (Günlük) Grafik

Litecoin’in tablosu, uzun vadeli bir perspektiften umut verici görünüyor; çünkü LTC, çok uzun ve derin (5 hafta içinde kazançların %1000’inden sonra %-55) bir düzeltme yaparken, birkaç işaret yükseliş eğilimi noktasına işaret ediyor. MACD göstergesi alım sinyali verdi. Fiyat, konsolidasyon modelinin en altındaki dar bir aralıkta konsolide edildi ve düzeltme sırasında ticaret hacimleri aşamalı olarak azaldı. Bitcoin düzeltmesinden sonra LTC’nin daha fazla konsolide edeceği tamamiyle mümkün olabilir, ancak önümüzdeki haftalarda hem BTC hem de ETH’dan daha iyi performans göstereceği kanaatindeyim.

 

Ripple (XRP)

Still Bearish: Düşüş Eğilimi

XRP / USD, Uzun Vadeli (Günlük) Grafik

Dalgalanma, iki ayda 7 kat yükselen ve o günden bu yana %70’lik bir düşüş yaşayan en değişken coindir. Ripple, üç hafta süren düzeltme ile MACD göstergesini nötr bölgeye yakınlaştırdı, ancak yine de düşüş eğilimi görüyoruz. XRP, önemli bir patlamadan önce daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabilir, ancak BTC veya ETH’den daha uzun vadeli bir satın alma sinyaline daha yakındır.

 

Bu Grafikleri Nasıl Kullanabilirim?

Kripto para birimlerinin başarı hikayelerinin başında olduğunu düşünüyorsanız, patlamadan kâr sağlamak için birkaç yol var. Bitcoin hakkındaki yazımızda vurguladığımız gibi:

” Kriptopara segmentinde, boğa piyasasında başarılı olabilecek pek çok uzun-kısa vadeli yatırım ve ticaret stratejileri var, Ancak zaman çerçevelerinin karıştırılması, ticaretin karıştırılması ve bilinçsiz yatırım yapılması zararlara neden olabilir. ”
Olası stratejilerin bazıları:

  • Günlük (veya aylık) dalgalanmalara önem vermeden uzun vade yatırımı için elinizdeki coin’i tutun ve bekleyin.
  • Her hafta veya ayda belirli bir miktar satın alın, piyasa zamanlamasını iyi yapın ve ilk giriş fiyatınızla eşit olarak alın.
  • Konumunuzu azaltmak ve “yeniden güçlendirmek” için önemli dönüm noktaları yakalamaya çalışın.
  • Zarar durdurma, hedef ve sıkı risk yönetimi ile kısa vadeli hareketlerle ticaret yapın (bazen yatırım yapmamak da ticarettir).

Dikkat: Blogumda yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.
Kaynak: hacked.com

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 comment

  1. emre gün Cevapla

    elinize sağlık güzel yazı