bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinVanEck Bitcoin ETF Uygulaması SEC Tarafından Onaylandı

VanEck Bitcoin ETF Uygulaması SEC Tarafından Onaylandı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in Bitcoin takas fonu (ETF) uygulamasını kabul etti.

Bu, SEC’in Bitcoin ETF uygulamasına bir yanıt vermek için 45 günlük geri sayımı başlattı. Bu sürenin bitiminden önce SEC, gözden geçirme süresini onaylamak, reddetmek veya uzatmak zorunda. Fakat uzatmalar 240 güne kadar uzayabilir.

VanEck, bu yılın başlarında ETF’ye başvurdu. Chicago Board Options Exchange (CBOE) kısa bir süre sonra VanEck’in fonuna ev sahipliği yapmak için onay başvurusunda bulundu. Tamamlanan 19-b formu başvurusunu 1 Mart’ta yayınladı.

Eğer SEC başvuruyu onaylarsa, bu Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanan ilk ETF olacak. VanEck bu onayı almak için yıllardır zorluyor. Yatırım şirketi yıllardır çok az başarı ile birden fazla başvuruda bulundu ve red cevabı aldı.

SEC henüz tek bir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Bir dizi şirket ETF’lerini onaylatmaya çalıştı ve başarısız oldu. Ancak VanEck yalnız değil. Valkyrie ve WisdomTree dahil olmak üzere 2021’de onay için başvuran diğer şirketler de var.

SEC ayrıca endişeleri konusunda net davrandı. Reddedilenlerin çoğu, yerel Bitcoin ticaret hacminin ve manipülasyon endişelerinin eksikliğinden bahsediyor. Komisyon, özellikle, başvuranların değişimlerin dolandırıcılığı ve manipülasyon uygulamalarını önleyebileceğini göstermemiş olmasından endişe duyuyor.

Şirketler bu gündemi zorluyor çünkü ETF’lerin yeni gelecekler olduğuna inanıyorlar ve kurumlar özellikle bu tür yatırımlarla ilgileniyorlar. Doğrudan BTC’ye kurumsal yatırım, çok sayıda yatırım firmasının kripto para satın almasıyla zaten artmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33