bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriVebitcoin CEO’su İlker Baş ve 3 Kişi Tutuklandı!

Vebitcoin CEO’su İlker Baş ve 3 Kişi Tutuklandı!

Daha önce haberini sizlerle paylaştığımız Türk kripto para borsası Vebitcoin, geçtiğimiz hafta faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı.

Bununla birlikte, kripto para borsasının CEO’su İlker Baş gözaltına alınmıştı ve verdiği ilk ifadeler medyaya yansımıştı. CEO verdiği ifadede aylık gelirinin 1.5 milyon lira olduğunu ve bu gelirin borsadaki komisyonlardan geldiğini açıklamıştı.

Akşam saatlerinde DHA’dan gelen bilgilere göre ise polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İlker Baş, eşi Güliz Baş ile şirketin 2 çalışanı savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle Nöbetçi 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve ifadelerinin ardından tutuklandı.

23 Nisan’da gözaltına alınan İlker Baş, sorgusunda;

“Ben birçok kişinin parasını ödedim. Thodex olayının ardından bizden kripto para alanlar paralarını istemeye başladı. Bir anda herkes saldırınca bizde faaliyetlerimizi durdurduk açıklaması yaptık” dedi.

Bununla birlikte, 2 yıl önce Karadağ’dan vatandaşlık aldığı öğrenilen CEO İlker Baş ve eşi Güliz Baş’ın 3 yıl önce düzenlenen operasyonda yasa dışı bahis çetesi işletme suçundan 34 kişiyle birlikte göz altına alınıp tutuksuz olarak yargılandıkları da ortaya çıkmıştı.

Borsanın faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasından sonra Google Trends verilerine göre, Vebitcoin kelimesinin en çok arandığı iller arasında birinci sıradaki Hakkari yer alıyor. Daha sora sırasıyla Siirt, Mersin, Edirne, Iğdır, Van, Kars, Ordu, Muğla ve Muş illeri geliyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17