Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Venezuela Hükümeti, Petro'dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor

Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor

Venezuela hükümeti, ülkenin petrol destekli kripto para birimi Petro da dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinin; nasıl alacağınabileceğini, nasıl satılabileceğini ve nasıl madencilik yapabileceğini öğretmek amacıyla bir okul açtı.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkedeki üniversitelerde madencilik çiftlikleri kurulmasını amaçlayan tasarıyı onayladı.

 

Caracas’ta Kripto Para Eğitimi

Telesur TV tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada; Venezuela hükümeti, başkent Caracas’ta “kripto paralar konusunda vatandaşlarını eğitmek için bir eğitim merkezi” açtığını bildirdi.

Bu açıklama, hükümetin petrol destekli kripto para birimi Petro’nun yükselmesinin ardından kısa bir süre sonra geldi. Haber merkezi, “Kripto para eğitim okulu, Petro için Venezuelalılara ücretsiz kurslar sunuyor.” şeklinde bir açıklama geldi.

 

“Caracas’taki Granja Laboratorio Petro School’da, Venezuelalılar kripto para birimlerini nasıl alacağını, satacağını ve nasıl madencilik yapabileceklerini; ayrıca kripto ekonomisinin nasıl işlediğini öğrenebilecekler.”

Venezüella’daki kripto para ticareti öğretmeni Carmen Salvador, Cuma günü Reuters’e verdiği demeçte “öncelikle yapmayı umduğumuz şey, bilgiyi yeni bir ‘metodoloji veya teknoloji’ gibi erişilebilir kılmak” dedi. Öğretmen, ücretsiz eğitimin hükümet tarafından karşılanacağını garanti etti ve bu derslerin çoğu 500-800 dolardan fazla olduğunu belirtti. Salvador, “Buradaki gençlerimizin birçoğu bu miktarda kaynağa sahip olmayı imkansız buluyor.” dedi ve “bu tamamen ücretsiz bir eğitim” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Pedro Infante, ulusal radyo ve televizyon kanalında; okuldaki madencilik çiftliğinde “gerekli ekipmanların bulunduğu Madencilik Laboratuvarı gibi çok çeşitli alanlardan oluştuğunu” belirtti.

Öğrencilerin “onları satın alıp satıp ticaret yapmayı öğrenecekleri kripto para ticaretinin incelenmesi için yaratılan” bir oda var, ayrıca “gerçekleştirilen yatırımlardan halkın nasıl yaralanabileceğini de”  vurguladı:

 

“Gençlerimizin tümü, kripto para ekonomisi ile ilgisi olan her şeyde, özelliklede Venezüella’nın yerli kripto parası olan Petro ile ilgili eğitim alabilirler.”

Maduro Perşembe günü “hükümet Petro satışı ilk iki günü boyunca 1 milyar ABD doları geçerken, web sitesi aynı süre içinde neredeyse bir milyon ziyaretçi aldı” diye Telesur TV’de açıklama yaptı. Ayrıca, altınla desteklenen ve Petro Gold adı verilen başka bir kripto para lansmanını da duyurdu. Bununla birlikte, bazı insanlar Venezuela’nın Petro’nun satışından para almış olduğundan şüphe ediyorlar.

Üniversitelerde Madencilik Çiftlikleri

Maduro, okulun ilanını yapmadan önce Venezuela’daki üniversitelerin madencilik çiftlikleri kurmalarını istediğini defalarca kez söyledi.

Hugbel Roa Üniversitesi Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı, devlet başkanının son zamanlarda “ülkedeki üniversitelerde öğrenci madenciliği çiftliklerinin kurulması için” kaynaklar ayırdığını belirtti. Şunları aktardı:

“Petro ile gerekli teknolojileri elde etmede, tüm bu operasyonları finanse edeceğiz ve her üniversite ve okullarda ki madenleri eğitim için kısır döngüde varolan bir kaynak olarak kullanacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...