Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı

Venezüella hükümeti Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bildirdiğine göre, tartışmalı kripto para Petro şu anda resmi hükümet portalı aracılığıyla ülke sakinlerine satılmakta.

Mesaja dahil edilen bir infografik, Petro’nun artık hükümet tarafından onaylanan altı borsada ve hükümet portalından satın alınabileceğini gösteriyor. Süreç, Joselit Ramirez‘in madeni parayla müşteri hizmetleri sorunlarını halledeceği bildirilen hükümet tarafından atanan kripto otoritesi Sunacrip tarafından denetlenecek.

https://twitter.com/ViceEconomia/status/1056930786379739137

Petro Satacak Hükümet Onaylı Altı Borsa

Venezüella hükümeti, Ekim ayında daha erken bir süre önce petro ticareti yapmak için altı adet kripto borsasına yetki verdi. Venezuela haberleri Noticiero Digital‘e göre bu borsalar Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia ve Criptolago olarak belirlendi.

Petro’nun resmi olarak ilan edildiği Ekim ayı başında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 5 Kasım tarihinin, petrol rezervleri olan Venezüella’nın bu mallarının değerine göre sözde stabil olan Petro için kamuya açık olma tarihinin resmi olacağını söyledi. Aynı zamanda Petro daha önce de Venezüella hükümeti tarafından önceden çıkarılmış ve satılmıştı.

Petro’daki Tutarsızlıklar

Petro’da başka tutarsızlıklar da var gibi görünüyor. Kripto paranın resmi Twitter hesabı bu yazıyla kaldırıldı ve Petro’nun depolanması için yapılan cüzdan Google Play Store tarafından engellendi. İlk başta, Petro’nun Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash ile satın alınabileceği iddia edildi ve şu andan itibaren, token, BTC, ETH ve Venezüella bolivarı da dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimleri için kullanılabilir.

Venezüella’nın Petro’yu ulusal para birimi olarak kullanma teklifi, ABD’li yetkililer tarafından “aldatmaca” olarak adlandırılan ve Amerikan şirketlerinin kripto para birimini kabul etmesini engelleyen Beyaz Saray’la birlikte, uluslararası toplumdan eleştiriler aldı. Venezüella’nın yerel para birimi de aşırı enflasyon nedeniyle devalüasyona uğradı ve birkaç Petro satın almak bile çoğu Venezüella vatandaşı için birkaç ay çalışmak demek.

Bu kısıtlamanın 1 Kasım’da yürürlüğe gireceği ve zaten terk etme çabalarında zorlanan binlerce insanın acımasız bir tarihine işaret edeceği belirlendi. Ayrıca hükümet Ekim ayından önce pasaport ücreti fiyatlarını da artırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Hackerlar K-Electric’ten Fidye Olarak 7.7 Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Etti

Pakistan'ın en büyük güç üreticisi bu hafta bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Şirketin, kendi verilerine yeniden erişim kazanmak için hackerlara milyonlarca dolarlık Bitcoin...

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.