Pazartesi, Ağustos 3, 2020
Ana Sayfa İnceleme Coin İnceleme Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kriptopara ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken, Verge bu misyonu, doğrulama işlemlerini tamamen anonim hale getirerek daha da ileriye götürüyor. Para birimi neredeyse hiç iz bırakayarak, kullanıcılara anında anonim işlem yapma imkanı sunuyor.

Peki bu nasıl mümkün olabiliyor? Verge, Tor ve I2P ağlarınınki gibi, kişisel verilerinizi gizleme üzerine kurulmuş oldukça gelişmiş bir blokaj zinciri teknolojisini kullanıyor. RSK teknolojisinin gelecekte uygulanması ile Verge, kullanıcıların toplam gizliliğini koruyarak akıllı sözleşme işlevselliği sunacak ve böylece bu özellikleri birleştiren pazardaki tek kriptopara olma özelliğini kazanacak.

Neden sadece VPN kullanmıyor?

VPN  ile bağlantı kurulurken bağlantıyı direk olarak site ile siz kurmuyorsunuz. VPN sağlayınıcınız da aradaki bağlantıyı izleyebilir durumda. Bu nedenle uçtan uca işlemleriniz korumasız kalabilir.Böyle bir durumda VPN hizmeti sağlayan sunucunuza log kayıtlarınızı, ilgili bilgilerinizi paylaşmış olursunuz ve bir zaman kayıtlarınızı açık etmeyeceğine de güvendiğinizi peşinen belirtmiş sayılırınız. XVG ile kullanıcıların, gizliliklerinin korunması için herhangi bir üçüncü kişiye / tarafa güvenmesi gerekmez.

Verge’nin Teknik Yapısı Nasıl?

XVG, % 100 açık kaynaklı bir projedir. The Verge Community, yeni özellik uygulamaları ile ilgili olarak yapılan tüm kararlarda ve içeriğinde yer almaktadır. Verge, temel bir geliştirme ekibinin, XVG’nin mevcut temellerini iyileştirmek için sürekli çalıştığı, tabandan tarz bir projedir. Lansmanında ICO yoktu ve herhangi bir token dağıtımı da gerçekleşmedi.

XVG’yi Benzersiz Kılan Özellikleri Neler?

Birçok şifreli para birimi var ve genellikle birbirlerine çok benziyorlar. XVG’yi diğerlerinden ayıran özellikleri ise şunlar:

  • Token dağılımını, kullanıcı sayısını ve diğer istatistiklerin görülebilmesini sağlayan bir public blok zinciri var. Ayrıca meta işlem verilerini anonim tutuyor.
  • RSK teknolojisinin uygulanmasıyla Verge, smart contract entegresi ile de, ilk gizlilik odaklı kriptopara olmayı amaçlıyor.
  • İşlemler, 30 saniyede bir blok bulunması sayesinde oldukça hızlı.
  • Hem masaüstü hem de mobil işletim sistemi için birden fazla cüzdan uygulaması geliştirerek kitlesel kabul görmüştür.
  • Adanmış bir geliştirme ekibi ve güçlü bir yetenekli topluluk tarafından yönlendirilen, açık kaynaklı bir projedir.
  • Toplam Verge miktarı 16.5 milyar olarak belirlenmiştir. Bu tür kripto paralar daha adil bir dağıtım sağlamaktalar. Piyasa manipülasyonunu büyük ölçüde engelleyerek, Verge’yi düzenli ödemeler için uygun hale getirmek.
  • XVG, transaction’larını farklı block zincirleri ve madencilik cihazlarıyla kazı yapmayı mümkün kılan, çok zincirli bir algoritma kullanıyor.
  • XVG’nin madeni yoktu ve bir ICO değildi.
  • Wraith Protokolü, şeffaflığı değerlendirmek ve loglara göz atmak isteyen herkesin erişebileceği bir defterin üzerinden işlem yapma seçeneği sunarken, istenildiğinde işlemleri özel olarak kolayca gizleyebiliyor.

CoinMarketCap Anlık Verge Bilgileri;

Verge Nereden Alınır?

Verge, Binance platformu üzerinden kolayca al-sat yapabiliyor!

Referanslı Link: https://www.binance.com/?ref=12556029

Ayrıca Bkz;

Altcoin Nereden ve Nasıl Alınır? Adım Adım Anlatım

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

En Popüler

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti...

Market.space Hosting ve İçerik Teslimini Yeniden Oluşturmayı Amaçlıyor

Yeni nesil bir hosting şirketi olan Market.space bulut servisleri için blockchain sistemine dayalı bir piyasa oluşturacak ve hayali içerik dağıtım araçlarını hizmete sunacak. Veri depolama...

SpartanFX500’den Müthiş Kampanya

SpartanFX500 'de Hesap açan herkesin hesabına 100$ fonlama yapıyoruz. İşlem yapın hesabınızı 500$ yapın 100$’ınız çekilebilir olsun. MetaTrader 4 işlem platformumuzu deneyin,...

Blockchain Economy Istanbul Summit 20 Şubat’ta Haliç Kongre Merkezinde

Bölgenin en geniş kapsamlı Blockchain ve kripto para konferansı "Blockchain Economy Istanbul Summit", sektörün uluslararası alanda en iyi isimleri ile 20 Şubat 2019’da Haliç...

Changelly; Kayıtsız Altcoin Alım-Satımı

Changelly, kripto para madencilik havuzu olan Minergate ekibi tarafından hazırlandı. Sitenin temel görevi hiçbir kayıt işlemine gerek duymadan altcoin takasına izin vermesi. Böylelikle borsalara...