ViaBTC ile Bitcoin Onay Sürecini Hızlandırın

Merhabalar, bu başlıkta uzun süre onay almayan bitcoin işlemlerinizin hızlı onay alması için bir yoldan bahsedeceğiz. ViaBtc ile bu süreci bir nebze hızlandırabiliriz..
İşlem boyutunun büyümesi ile onay bekleyen Bitcoin işlemleri çok fazlalaştı. Ortalama 1 onay süresi 10-15 dakika olan bitcoin ödemeleri, düşük Fee ücretleri nedeniyle, işlemlerinizin onay alma süresini saatlerce uzatabiliyor. Aklınızda bulunsun, Fee ücretini herzaman gerekenden biraz daha fazla tutun ki onaylayacak madenciler yüksek fee’yi gördüklerinde o işleme öncelik tanıyacaklardır.

Gelelim konumuza; Bir ödeme yaptınız yada alacaksınız fakat işleminizin onay alması çok uzun sürüyor. Uzun zaman geçmesine rağmen hala “Unconfirmed” ile karşı karşıyasınız. Çok can sıkıcı olan bu durumu biraz hızlandırabilmek için, Bitcoin’in önemli pool’larından olan ve blok bulma oranında yaklaşık %6-7 bir paya sahip olan ViaBTC sitesinin güzel bir aracını kullanacağız. Kullanacağımız araç gayet basit. Hiçbir ek ödeme yapmadan yahut üyelik gerektirmeden işleminizi onay için ön sıralara geçirmenize yarıyor. Kısaca ViaBTC’ye bu araç ile bir ricada bulunuyorsunuz, “İşlemimi öncelikli onaylar mısınız, uzun zamandır onay alamıyorum” der gibi bir rica…

Aracımızın adı “Transaction Accelerator
Adrese girdiğimizde karşınıza aşağıdaki resimde görülen alan çıkıyor;

“Transaction ID” kısmına, işlem numaranızı giriyoruz.
Bilmeyen arkadaşlar için Transaction ID Nedir bunu da kısaca açıklayalım. TxID kısaca işlem numaramızdır. Gönderilen, alınan her bitcoin işlemi için bu transaction id mutlaka vardır. Bu işlem numarasını bilmiyorsanız, bulmak için Blockchain.info adresine giriyoruz.

Sağ üst köşede arama kutucuğu bulunmakta. Buraya ödeme yaptığınız yada ödeme beklediğiniz Bitcoin adresinizi yazıyorsunuz. “Transactions” kısmında onay bekleyen işleminizi göreceksiniz. Üzerine tıklayarak işleminizi görüntüleyebilirsiniz. İşlem Numaranız ise aşağıdakine benzer bir şekildedir.
” f4ffb188adee26cedb53c6ca1908e55867ac6942f1dd67f2e744953469d30abc ”

Evet işlem numaramızı da öğrendiğimize göre tekrar ViaBTC aracına geliyoruz. Transaction ID kısmına işlem numaramızı kopyalayıp yapıştırıyoruz. Captcha’yı da girdikten sonra isteğimiz işleme alınıyor ve ViaBTC şayet blok bulursa işleminize öncelik tanıyor.

Uzun süre onay beklediğim bir işlemimi denediğimde yaklaşık 1 saattir bekliyordum ve ViaBTC’nin bu aracına başvurmayı denedim. Bunları yaptıktan 15 dakika sonra işlemim onaylandı ve bu sıkıcı bekleyiş sona ermiş oldu. Tamamen hızlandıracak, hemen onay alacak diye bir kural, kaide yok tabi ama en azından denenebilecek bir alternatif olması güzel. Umarım sizin de işinize yarar, başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere.

spot_img

Bunları Kaçırma

StormGain Borsa İncelemesi

Kripto sektörü içerisinde yer alan en iyi borsalardan birisi...

Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün son zamanların en popüler...

Kripto Para Cüzdanı Türleri Nelerdir?

Kripto para cüzdanı kısaca bir blockchain ağıyla etkileşim kurmaya yardımcı olan...

BitTorrent Token (BTT) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

THORChain (RUNE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....

Harmony (ONE) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Herkese merhabalar, yeni bir inceleme yazımızla tekrar sizlerle birlikteyiz....
- Advertisement -spot_img