Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Visa Artık Ödemelerde USDC Kullanacak

Visa Artık Ödemelerde USDC Kullanacak

0

Visa, bugün yaptığı yaptığı açıklamada, ödemeleri Ethereum blok zincirindeki USDC stablecoin’de gerçekleştirdiğini duyurdu.

Gelişme, Visa’nın stabilcoin’i bir ödeme para birimi olarak kullanan ilk büyük ödeme ağı haline geldiği anlamına geliyor. Şimdiye kadar, Visa ödemeleri yalnızca fiat para birimlerinde gerçekleştiriyordu.

Yeni USDC ödeme kapasitesi için Visa, başlangıçta Crypto.com ile çalışıyor ve kripto firmasının kart işini tamamen kripto para birimlerinde yönetmesine izin veriyor.

Önceden, Visa’nın standart ödeme süreci Crypto.com’un fiat para birimine yerleşmesini gerektiriyordu ve bu da firma için maliyet ve karmaşıklık ekliyordu. Artık Crypto.com’un görüşmelerden geçmesi ve Visa ile doğrudan USDC üzerinden anlaşması gerekmeyecek.

Visa’nın baş ürün sorumlusu Jack Forestell yaptığı açıklamada;

“Bugün yapılan duyuru, işlerini stabilcoin veya kripto para biriminde yöneten fintech’lerin ihtiyaçlarını karşılama becerimizde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Bu gerçekten her gün yaptığımız işin bir uzantısıdır ve tüm dünyadaki farklı para birimlerinde ödemeleri güvenli bir şekilde kolaylaştırır” dedi.

Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek ise konuyla ilgili, dünya çapında milyonlarca tüketicinin dijital para birimlerine erişmesini ve kullanmasını sağlamak istediğini ve Visa’nın dijital para birimlerini doğrudan kabul etme ve bunlarla etkileşim kurma yeteneğinin faydaları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Visa’nın USDC kapasitesi için hesaplaşma acentesi kripto bankası Anchorage’dır. Bu, Crypto.com’un Visa’nın Anchorage’daki Ethereum adresine USDC gönderdiği anlamına geliyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version