bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,810.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,293.55
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriVisa CEO'su: Bu İşin Merkezinde Yer Alacağız

Visa CEO’su: Bu İşin Merkezinde Yer Alacağız

Visa CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile birlikte katıldığı bir podcast programında kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kripto paraların gelecek beş yıl içerisinde son derece yaygın hale geleceği ihtimali üzerine çalışma yürüttüklerini belirten Kelly, kripto paraların bir heves olarak geride kalabileceği ihtimalini göz ardı etmediklerini ancak bu alanda bir patlama yaşanırken işin merkezinde olmak istediklerini aktardı.

“Bizim işimizle ilgili sevdiğim şey kazananları ve kaybedenleri bizim seçmiyor oluşumuz. Bugün burada oturup konuşurken kripto para birimlerinin ne kadar yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl sonra bunun bir dönem moda olduğunu ve artık modasının geçtiğini mi söyleyeceğiz? Yoksa aşırı derecede yaygın mı olacak? Bunu bilecek kadar zeki değilim ama yapacak kadar zeki olduğum bir şey varsa o da şirketimizin bu işin ortasında olmasını sağlamak.”

Daha önce yaptığı bazı açıklamalarında Bitcoin gibi kripto paralar ile stabilcoin’leri iki ayrı kulvarda değerlendiren Visa CEO’su bu ayrımı tekrarladı ve Bitcoin’i altının dijital temsilcisi olarak gördüğünü, ayrıca birincil kripto para biriminin itibari paralara sorunsuz şekilde dönüştürülmesi için çalıştıklarını ifade etti.

“Bu kategoride iki şey yapmaya çalışıyoruz: Birincisi, VISA kimlik bilgileriyle Bitcoin satın almayı etkinleştirmek. İkincisi, Bitcoin’in fiat para birimine çevrilmesini mümkün kılmak için bazı Bitcoin cüzdanlarıyla çalışmak.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.6%
$56,810.00
$908.96
Ethereum (ETH)
4.79%
$4,293.55
$205.66