bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriVisa CFO'su: Kripto Para Çılgınlığı Sona Eriyor Olabilir

Visa CFO’su: Kripto Para Çılgınlığı Sona Eriyor Olabilir

Bu yıl, Visa gibi büyük şirketlerin kripto para alanına girmesiyle birlikte kripto pazarında benzeri görülmemiş bir büyüme görüldü. Ancak bu, şirketin üst düzey yöneticilerine göre şimdiden azalmaya başlamış olabilir.

Ödeme devinin 2021 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin yeni açıklanan finansal sonuçları, sınır ötesi işlemleri için yükseliş rakamları gösteriyor. Bu da pandemi iyileşmesinin erken sinyallerini arayan analistler için önemli bir ölçüm.

Bu ayın başlarında Visa, kripto kartlarında 2021 yılının ilk yarısı için toplam 1 milyar dolardan fazla harcama gerçekleştirdiğini söyledi. Bu etkiler, şirketin 3. Çeyrek için en son sonuçlarında hala görülüyor ve raporda şunlar belirtiliyor:

“Uluslararası işlem gelirlerimizi yönlendiren Avrupa içindeki işlemler hariç sınır ötesi hacim, 30 Haziran 2021’de sona eren üç aylık dönemde dolar bazında sabit yüzde 53 arttı. Sabit dolar bazında toplam sınır ötesi hacim yüzde 47 arttı.”

Visa

Bununla birlikte, yeni bir röportajda Visa’nın baş finans sorumlusu Vasant Prabhu, yüksek sınır ötesi harcamaların arkasındaki kripto odaklı ivmenin çoğunun aslında çeyreğin ilk iki ayıyla sınırlı olduğunu söyledi.

Nisan ve Mayıs aylarında kripto alımlarındaki artışı vurgulayan Prabhu, bunun Haziran ayına kadar gerilemeye başladığını kaydetti. Prabhu ayrıca, sınır ötesi hacmin, gelişen bir kripto piyasası tarafından canlandırılmadan düşmeye hazır olabileceği konusunda da uyardı.

Visa İçin Kazançlı Bir Yıl

Geçen çeyreğe ilişkin genel tablo, Visa’nın yurt dışı işlemlerinden önemli gelirler elde ettiğini gösteriyor. Ayrıca Bunun firma için ülke içi harcamalardan önemli ölçüde daha kazançlı olduğunu gösteriyor. Genel olarak şirket, kartlarıyla yapılan ödemelerde yıllık bazda %34’lük bir artış bildirdi. Şirket ayrıca, 2021’in üçüncü çeyreği için %27’lik bir artışla 6,1 milyar dolarlık net gelir bildirdi. Bu da analistlerin ortalama 5,86 milyar dolarlık tahminlerini geride bıraktığı anlamına geliyor.

Rapor, son anlaşmalar arasında Visa’nın 180’den fazla ülkede yaklaşık 500 bankacılık ve teknoloji müşterisini destekleyen bir sınır ötesi ödeme platformu olan Currencycloud’u satın aldığını da bildiriyor. Currencycloud, yakın zamanda yeni sınır ötesi işlem mekanizmalarını ortaklaşa keşfetmek için XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple ile bir ortaklığa da girdi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39