bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,910.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,880.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.20
Ana SayfaKripto Para HaberleriVisa, Dijital Finansal Hizmetler Sağlayıcısı Tala ile Ortaklık Kurdu

Visa, Dijital Finansal Hizmetler Sağlayıcısı Tala ile Ortaklık Kurdu

Visa bugün, dijital finansal hizmetler sağlayıcısı olan Tala ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklığın amacı ise ABD doları tarafından desteklenen bir stabilcoin olan USDC ile başlayan ve banka hesabı olmayan tüketiciler için kripto para birimlerine daha kolay erişim sağlamak.

Bu ortaklık, Ethereum blok zincirini kullanarak Merkez Konsorsiyumu tarafından yönetilecek, ayrıca Circle ve Stellar Geliştirme Vakfı tarafından da desteklenecek.

Circle ve Stellar ile olan entegrasyon sayesinde Tala müşterileri, varlık depolama, sınır ötesi aktarım ve kripto-fiat değişim işlevlerini destekleyen Tala’nın dijital cüzdanındaki USDC’lere erişim elde edecekler. Visa ile ortaklık ise Tala’ya cüzdana bağlı Visa kartlarını çıkarma yeteneği sağlayacak ve Tala’nın müşterilerinin dünya çapında Visa kabul eden 70 milyon satıcıdan herhangi birinde USDC bakiyelerine göre harcama yapmalarına olanak tanıyacak.

Tala

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, USDC gibi stabilcoin’lerin büyümesinin ardından, finansal hizmetlere çok iyi erişemeyecekleri pazarlarda tüketicilere nasıl yardım edebileceklerini gerçekten merak ettiklerini söylüyor. Bununla birlike, Aralık ayında ödeme devi, büyüyen dijital cüzdan ağına USDC entegrasyonunu sağlamak için Circle ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Ortaklık, gelişmekte olan ekonomilerdeki tüketicilere daha geniş bir finansal hizmetler kapsamı sağlamak için kısa süre önce ürün paketini genişletmeye başlayan Tala için ilk büyük kripto girişimi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$41,910.00
$1,060.32
Ethereum (ETH)
3.49%
$2,880.52
$100.53