bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,319.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,126.49
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $483.41
Ana SayfaKripto Para HaberleriVisa Ödeme Ağını Circle’ın Ethereum Destekli USD Coin'ine Bağlıyor

Visa Ödeme Ağını Circle’ın Ethereum Destekli USD Coin’ine Bağlıyor

Forbes tarafından yapılan bir habere göre, dolar destekli stablecoin USDC, Visa ve Circle Internet Financial (Circle) arasındaki ortaklık ile Circle’ın bugünden itibaren Visa kart veren kuruluşların USDC ödemelerini göndermesine ve almasına yardımcı olacak.

Forbes haberinde; “işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri gönderebilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürüldükten sonra Visa kabul eden her yerde harcanabilecek” ifadeleri yer aldı.

Circle, Visa kart aracılığıyla diğer işletmelere USDC gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kart oluşturak. USDC fonları yerel para birimine dönüştürüldükten sonra, işletmeler parayı Visa alan her yerde harcayabilecek.

Konuyla ilgili Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield şunları söyledi:

“Bu, işletmelerin USDC bakiyesi harcayabilmesini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak. Bu nedenle bunun USDC’nin ve Circle’ın ticari müşterileri için sahip olabileceği faydayı önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz.”

Daha sonra Sheffield sözlerine şöyle devam etti:

“Visa’yı bir ağlar ağı olarak düşünmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın müşterilerimize sağlayabileceği önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.7%
$61,319.00
$429.23
Ethereum (ETH)
3.36%
$4,126.49
$138.65