Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Vitalik Buterin; Bitcoin Hesap Makinesi, Ethereum Akıllı telefon

Vitalik Buterin; Bitcoin Hesap Makinesi, Ethereum Akıllı telefon

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin geçtiğimiz gün verdiği röpotajda, Ethereum ve Bitcoin arasındaki farkları son derece basit kelimeler ile ifade etti.  Ethereum’un ikinci nesil blok zincirinin, global market değeri olarak en önemli altcoin olması için yeterli değeri taşıdığını belirtti.

Ethereum, Bitcoin’in Evrimi Olarak Doğmuş Bir Proje

Vitalik Buterin Business Insider‘a verdiği röportajda, ETH’in başlangıçta aynı Bitcoin topluluğuna dahil olduğunu açıkladı. Daha sonra Bitcoin’in gelişebileceğini anladıyan Vitalik, Bitcoin’in gelişimini dikkatle inceledi ve daha verimli bir blok zinciri geliştirmek adına girişimlerde bulundu. Ethereum projesi ile, kullanıcılar için alışılmışın dışında, toplumun isteklerini değiştirecek seçenekler oluşturdu.

“Kısa bir süre sonra, fark ettim ki blokzinciri ile yapabileceğiniz çok ilginç şeyler var, örneğin aynı şekilde bir kripto para birimini, diğer insanların aynı anda tanımaya başlaması gibi..

 

..Ayrıca çok geçmeden Ethereum’un, daha pek çok uygulama için kullanılabilecek bir platformlar yaratılmasının basit ve mantıklı yolu olacağını düşündüm”

BTC Hesap Makinesi, Ethereum Akıllı Telefon

Ethereum’un yaratıcısı, her iki kripto paranın arasındaki farkı, hesap makinesi ile akıllı telefon arasındaki fark gibi açıklıyor. Bitcoin çok başarılı işler yapabilir ama, Ethereum, Akıllı sözleşmeler ve dApp’ler sayesinde kullanıcılara ve geliştiricilere daha geniş seçenekler sunuyor:

“Bir hesap makinesinin, ile bir akıllı telefon arasındaki farkı düşünün, bir hesap makinesinin bir şeyi yapması ve bir şeyi iyi yapması. Ama gerçekte, insanlar başka şeyler de yapmak istiyor. Ve bir akıllı telefonunuz varsa, o zaman uygulama olarak bir hesap makineniz de var demektir, ayrıca uygulama olarak müzik çalarınız da, bir web tarayıcınız da, yani hemen hemen her şeyiniz var”

Ethereum’un bu başarısı, 1 milyon TPS’ye kadar işleme kapasitesiyle, ETH 2.0’a giden yolun ilk adımı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...