Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Vitalik Buterin, Kripto Hırsızlığıyla Mücadele için Sosyal Cüzdanları Öneriyor

Vitalik Buterin, Kripto Hırsızlığıyla Mücadele için Sosyal Cüzdanları Öneriyor

0

Kripto hırsızlığı artmaya devam ederken, kripto piyasasının karşı karşıya olduğu bu sorunla mücadele etme ihtiyacı doğuyor gibi görünüyor.

Bu konuda en son konuşan kişi ise Vitalik Buterin oldu. Ethereum yaratıcısı, bu konuyla ilgili kalıcı bir çözüm önerdi gibi görünüyor.

11 Ocak 2021 tarihli bir blog yazısında görüşlerini paylaşan Buterin, sosyal kurtarma cüzdanlarının geniş çapta benimsenmesi ihtiyacını vurguladı ve bu cüzdanların kullanıcıların fonlarının kaybolmasını veya çalınmasını önleyeceğine inandığını söyledi.

Vitalik Buterin, sahiplerinin elinde bulunan token’ların güvenliğinde önemli iyileştirmeler sağladığını söylediği donanım cüzdanları, çoklu imzalı cüzdanlar, kağıt cüzdanlar gibi cüzdanlar hakkında konuştu.

“Yıllar boyunca birçok çözüm önerildi, kağıt cüzdanlar, donanım cüzdanları ve tek seferlik favorim multisig cüzdanlar. Gerçekten de güvenlik konusunda önemli gelişmelere yol açtılar.”

Bununla birlikte Buterin, bu çözümlerin hala token sahiplerinin zihnini tamamen rahatlatacak ekstra korumadan yoksun olduğuna inanıyor.

”Ortaya çıkan daha iyi bir alternatif var. Sosyal kurtarma cüzdanı adı verilen daha yeni bir akıllı sözleşme cüzdanı türü. Bu cüzdanlar potansiyel olarak yüksek düzeyde güvenlik ve önceki seçeneklerden çok daha iyi kullanılabilirlik sağlayabilir, ancak yine de kolayca ve geniş çapta konuşlandırılmadan önce gidilecek uzun bir yol var.”

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version