bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,698.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,964.83
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $546.58
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinWalmart, Marketlerinde Bitcoin ATM’si Bulunduracak

Walmart, Marketlerinde Bitcoin ATM’si Bulunduracak

ABD’nin en büyük zincir marketlerinden Walmart, müşterilerinin Bitcoin satın alabilmesi için marketlerine 200’den fazla BTC ATM’si ekledi.

Walmart, geçtiğimiz ay Litecoin ile ilgili yapılan sahte haber ile gündeme gelmişti. Önce Litecoin tarafından yayınlanan bülten ile marketin iş birliği yaptığı bildirildi ve gün içerisinde haber yalanlanmıştı.

Bitcoin ATM

Walmart Kripto Dünyasına Isınıyor

Litecoin haberinin yalanlanması sonrasında kripto paranın gözle görülür şekilde yükselip, düşmesine neden olan zincir market Walmart, kripto dünyasından da tamamen uzakta kalmadı. Marketlerine 200’den fazla Bitcoin ATM’si koyan marketin bir sonraki adımının ne olacağı da merak konusu oldu.

Coinstar ve Coinme ile yaptığı işbirliği sayesinde Walmart’ın şu anda ABD mağazalarında 200’den fazla bitcoin kiosku bulunuyor.

Walmart, birkaç ABD perakende mağazasında bitcoin ATM’lerini tanıttı. Bitcoin ATM üreticisi Coinstar ve bitcoin nakit değişim platformu Coinme arasındaki bir girişim olan kiosklar, Walmart ile işbirliği içinde yürütülen bir testin sonucunda böyle bir karar alındı.

Bitcoin’e çabuk bir şekilde ulaşmayı hedefleyen kişiler için bulunmaz bir ürün olan BTC ATM’ler komisyon ücretlerinin yüksek olması dolayısıyla eleştiriliyor. Bu kiosklar, bitcoin için yüzde 4 ve nakit alışverişi için yüzde 7 ücret alınıyor.

Walmart tarafında henüz kripto ödeme kabul edilmiyor ancak bu hareketin de ilk adım olarak görüldüğü bir gerçek. ABD’nin en büyük zincir marketi böyle bir karar alınca tüm dikkatler bu yöne çevrildi. Walmart, henüz doğrudan ödeme sunmasa da geçmişte kripto para birimlerini iş modeline entegre etmeyi tartışmıştı. Şirket, kripto para birimi ürün lideri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili pozisyonlar için iş ilanları yayınladı. O zamandan beri bu konuda herhangi bir güncelleme olmamasına rağmen, 2019 yılında blockchain tabanlı bir drone için başvuruda bulundu.

Bitcoin Ana Akım Haline Geliyor

Bitcoin’in yalnızca ABD’de de olsa dünyanın en köklü perakende zincirlerinden birine girmesi, varlık için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Uzun yıllardır piyasa meraklıları, bitcoin’in benimsenme konusundaki ilerlemelerinden bahsetti. Ancak, finansal kuruluşlar, profesyonel yatırımcılar ve işletmeler açısından yalnızca son iki yılda önemli ilerlemeler kaydetti.

Kurumsal yatırımcı sermayesinin bariz akışının yanı sıra, yerleşik şirketler ve finansal kurumlar da blok zinciri sistemleri ve kripto para birimlerini stratejilerine dahil ediyor. Bu gelişmeler hakkında en çok şey anlatan şey, bu firmaların birçoğunun bir zamanlar kripto para birimlerini bir heves veya sahtekarlık olarak görmemesiydi.

Perakende yatırımcıların kripto benimsemesi de zirve yapıyor, Nijerya benimseme oranlarının zirvesinde, onu Malezya ve Avustralya izliyor. AMC ve El Salvador, meydana gelen en dikkate değer büyük ölçekli evlat edinme gelişmeleri arasındadır.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.21%
$47,698.00
$7,731.85
Ethereum (ETH)
13.8%
$3,964.83
$547.15