Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti

Dijital girişimlerin token oluşturmasına yardımcı olan ve halka açık bir blok zinciri olan Waves Platformu, şirket ve hükümetler için Vostok...

0
Waves Blockchain

Dijital girişimlerin token oluşturmasına yardımcı olan ve halka açık bir blok zinciri olan Waves Platformu, şirket ve hükümetler için Vostok sisteminin özel bir versiyonunu kendisinin çıkarması için şirket bütçesini 120 milyon dolar genişlettiğini söyledi.

Londra merkezli finans hizmetleri grubu Dolfin liderliğindeki bağış toplama turunda özel yatırımcılara dokunan Waves, Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi. Wavmarket olarak bilinen şirketin kendi kripto para birimi, son 24 saatte %50 artışla 3.80 $’a yükseldi.

Rus mühendis Sasha Ivanov tarafından İsviçre’de kurulan Waves Platformu, şirketlerin hızlı ve kolay kullanımlı bir blockchain olarak tanımladıkları dağıtılmış defter teknolojisi ile token yaratmalarını ve satmalarını sağlayan ICO patlamasından faydalandı.

CoinMarketMap.com‘a göre, Waves tokeninin Aralık 2017’de 1,7 milyar dolar seviyesinden geriledi ve şuan 383 milyon dolarlık pazar değeri var.

Ivanov, Moskova bürosunda yaptığı bir röportajda şunu söyledi;

“Kripto para birimi akını artık bitti fakat verileri depolamak ve maliyetleri azaltmak için merkezi olmayan bir ağ kullanma fikri hala geçerli.”

Büyük firmaların ve devlet kurumlarının çoğu zaman kamu blok zincirlerinin hız ve güvenlik seviyesinin yetersiz olduğunu belirtti. Ivanov’a göre, sınırlı sayıdaki kullanıcısı olan özel blok zincirleri, verileri daha iyi koruyor.

Ivanov, Vostok’un, Uluslararası İş Makineleri A.Ş.’nin ABD’deki Hyperledger’a benzer şekilde, Avrupa, Asya ve eski SSCB’ye odaklanarak, ilk projelerini 2019’un başında gerçekleştirmeyi beklediğini söyledi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.