Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Western Onion, Para Transferleri için Ripple'ı Test Ediyor!

Western Onion, Para Transferleri için Ripple’ı Test Ediyor!

Uluslararası finansal hizmet sağlayıcısı Western Onion’ın Finans Sorumlusu Raj Agrawal, 14 Şubat tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda, Western Onion’ın uluslararası para transferleri için Ripple’ı test etmeyi onayladığını açıkladı.

Dünya çapında bilinen para transfer şirketi Western Union, Ocak ayının başında başlayan ve bir aydan uzun süren söylentiler ve spekülasyonlar sonrasında Ripple’ı test ettiğini doğruladı. Duyuru, Western Union’ın 2017 sonuçlarını rapor etmesiyle ortaya çıktı. Şirket bir önceki yıla göre yüzde 5 artışla 1.4 milyar dolarlık bir gelir sağladı.

 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bloomberg’e verdiği demeçte WU para transferlerini kolaylaştırmak amacıyla  özellikle uluslar arası platformlarını geliştirmeye karar verdi. Garlinghouse, Ripple’ın “Bitcoin’den bin kat daha hızlı ve bin kat daha ucuz” işlem yapmaya olanak sağladığını söyleyerek, neden ripple’ı seçtiğini de açıklamış oldu.

Bloomberg’e göre, Western Union Genel Sekreteri Hikmet Ersek, testlerin 13 Şubat’taki konferans görüşmesinde gerçekleştiğini doğruladı.

Ersek, “Özellikle yönetmelik bölümünde, blok zinciri ve işletme sermayesinin optimizasyonu ile blokaj yetenekleri uyumluluğu bölümüne bakıyoruz. Ripple ile bazı testler yapıyoruz.” dedi.

Ripple (XRP), Blockchain tabanlı bir protokoldür ve ripple fiyatı Ocak 2018’de, birim başına 3 doları bulduğunda Bitcoin’in piyasa değerinin neredeyse yarısına ulaşmış olan bir kripto paradır. Bununla birlikte, Ocak ayının ortasında, XRP fiyatı, 1.00 $ ‘ın biraz altına geriledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...