Western Onion, Para Transferleri için Ripple’ı Test Ediyor!

Uluslararası finansal hizmet sağlayıcısı Western Onion’ın Finans Sorumlusu Raj Agrawal, 14 Şubat tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda, Western Onion’ın uluslararası...

0

Uluslararası finansal hizmet sağlayıcısı Western Onion’ın Finans Sorumlusu Raj Agrawal, 14 Şubat tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda, Western Onion’ın uluslararası para transferleri için Ripple’ı test etmeyi onayladığını açıkladı.

Dünya çapında bilinen para transfer şirketi Western Union, Ocak ayının başında başlayan ve bir aydan uzun süren söylentiler ve spekülasyonlar sonrasında Ripple’ı test ettiğini doğruladı. Duyuru, Western Union’ın 2017 sonuçlarını rapor etmesiyle ortaya çıktı. Şirket bir önceki yıla göre yüzde 5 artışla 1.4 milyar dolarlık bir gelir sağladı.

 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bloomberg’e verdiği demeçte WU para transferlerini kolaylaştırmak amacıyla  özellikle uluslar arası platformlarını geliştirmeye karar verdi. Garlinghouse, Ripple’ın “Bitcoin’den bin kat daha hızlı ve bin kat daha ucuz” işlem yapmaya olanak sağladığını söyleyerek, neden ripple’ı seçtiğini de açıklamış oldu.

Bloomberg’e göre, Western Union Genel Sekreteri Hikmet Ersek, testlerin 13 Şubat’taki konferans görüşmesinde gerçekleştiğini doğruladı.

Ersek, “Özellikle yönetmelik bölümünde, blok zinciri ve işletme sermayesinin optimizasyonu ile blokaj yetenekleri uyumluluğu bölümüne bakıyoruz. Ripple ile bazı testler yapıyoruz.” dedi.

Ripple (XRP), Blockchain tabanlı bir protokoldür ve ripple fiyatı Ocak 2018’de, birim başına 3 doları bulduğunda Bitcoin’in piyasa değerinin neredeyse yarısına ulaşmış olan bir kripto paradır. Bununla birlikte, Ocak ayının ortasında, XRP fiyatı, 1.00 $ ‘ın biraz altına geriledi.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.