bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,836.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,941.15
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $359.80
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinXRP Borsalar İçin Büyük Risk Oluşturuyor: Kraken CEO'su

XRP Borsalar İçin Büyük Risk Oluşturuyor: Kraken CEO’su

Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, borsamın XRP ticaretini durdurma kararını savundu.

Kraken kripto para borsası CEO’su Jesse Powell, XRP ticaretinin durdurulmasıyla ilgili eleştirilere değindi ve Ripple’ın Aralık ayı sonunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından token’ın borsalar için büyük bir risk oluşturduğunu iddia etti.

Jesse Powell

”SEC’in davasının iyi niyetle olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul kıymet olduğu tespit edilirse SEC, borsaların bilmesi gerektiğini söyleyecektir.”

Geçtiğimiz birkaç ayda, Coinbase ve Binance U.S. dahil neredeyse tüm büyük Amerikan borsaları XRP ticaretini durdurdu veya token’ı delist etti.. Yine de XRP, ABD dışında ticaret yapmak için birçok büyük borsada hala mevcut.

İngiltere merkezli varlık yöneticisi Tetragon, ön ihtiyati tedbir talebinin bu haftanın başlarında bir Delaware Chancery Court hakimi tarafından reddedilmesinin ardından Ripple’daki hissesini geri alamadı.

Dahası SEC, XRP’nin sahiplerinin dilekçesini reddetmek için yaptığı son harekette aslında bir teminat olup olmadığını belirlemenin mahkemenin görevi olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.42%
$42,836.00
$1,464.99
Ethereum (ETH)
4.68%
$2,941.15
$137.65