bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,006.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,342.34
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $311.74
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinXRP Coinbase'de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, resmi twitter adresi üzerinden Coinbase Pro platformunu kullanan müşterileri için, Ripple (XRP) ticareti yapabileceklerini duyurmuştu.

Duyuru yayınlandıktan sonra, bazı analist ve kripto para uzmanları değerlendirmede bulundu. Coinbase borsasının, XRP’yi listelemesi neden bu kadar uzun sürdü ve neden şimdi listelemeye karar verildi sorularına cevap arandı.

Hangi nedenler XRP Listelenmesine Engel Oluyordu ?

Düne kadar, Coinbase’in XRP’yi listelemeyi reddetmesinin temel sebebi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu için, XRP’nin bir güvenlik unsuru oluşturabileceğine inanılıyordu.

Ancak Coinbase, platformunda ERC-20 tokenlerini sunmaya başladığında bu düşüncelerinin yanlış olduğu anlaşıldı. Coinbase’in şimdiye kadar XRP’yi listeleme konusundaki isteksizliğinin bir başka nedeni ise, şirket XRP’nin kriptokür parası gibi olumsuz bir görüşe sahip olduğunu düşünüyordu.

Sosyal medya platformlarında Bitcoin taraftarları ve diğer altcoin hayranları tarafından yayınlanan, XRP’ye karşı ağır eleştirilerinden kaynaklandığını düşünülebilirdi.

Coinbase Neden XRP Listelemeye Karar Verdi ?

2018 yılının ortalarından bu yana, kripto piyasasındaki düşüş, tüm borsalarda işlem hacimlerinin büyük oranda azalmasına neden oldu. Bu nedenle, Coinbase’in kullanıcı tabanını artırmak için bir şeyler yapması gerekiyordu.

Coinbase Ar-Ge gibi girişimlerle, kurumsal yatırımcıları benimsemeye yönelik adımlar atmak istiyordu. Böylece, XRP’yi listelemek, başka borsalarda işlem yapmak zorunda kalan tüm XRP topluluğunun üyelerine kapılarını açmak, ABD merkezli borsaya mantıklı geldi.

Bununla birlikte, Binance CEO’su CZ de şöyle söyledi

Binance, XRP’yi temel para birimi yapmaya karar verdiğinde, Coinbase’in üzerindeki baskıyı o kadar arttırdı ki, Binance ile rekabet etmek için, yapabileceği en iyi şey Coinbase Pro’da XRP’yi listelemek olurdu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.85%
$39,006.00
$721.61
Ethereum (ETH)
0.59%
$2,342.34
$13.82