Ana Sayfa Kripto Para Haberleri XRP Coinbase'de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, resmi twitter adresi üzerinden Coinbase Pro platformunu kullanan müşterileri için, Ripple (XRP) ticareti yapabileceklerini duyurmuştu.

Duyuru yayınlandıktan sonra, bazı analist ve kripto para uzmanları değerlendirmede bulundu. Coinbase borsasının, XRP’yi listelemesi neden bu kadar uzun sürdü ve neden şimdi listelemeye karar verildi sorularına cevap arandı.

Hangi nedenler XRP Listelenmesine Engel Oluyordu ?

Düne kadar, Coinbase’in XRP’yi listelemeyi reddetmesinin temel sebebi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu için, XRP’nin bir güvenlik unsuru oluşturabileceğine inanılıyordu.

Ancak Coinbase, platformunda ERC-20 tokenlerini sunmaya başladığında bu düşüncelerinin yanlış olduğu anlaşıldı. Coinbase’in şimdiye kadar XRP’yi listeleme konusundaki isteksizliğinin bir başka nedeni ise, şirket XRP’nin kriptokür parası gibi olumsuz bir görüşe sahip olduğunu düşünüyordu.

Sosyal medya platformlarında Bitcoin taraftarları ve diğer altcoin hayranları tarafından yayınlanan, XRP’ye karşı ağır eleştirilerinden kaynaklandığını düşünülebilirdi.

Coinbase Neden XRP Listelemeye Karar Verdi ?

2018 yılının ortalarından bu yana, kripto piyasasındaki düşüş, tüm borsalarda işlem hacimlerinin büyük oranda azalmasına neden oldu. Bu nedenle, Coinbase’in kullanıcı tabanını artırmak için bir şeyler yapması gerekiyordu.

Coinbase Ar-Ge gibi girişimlerle, kurumsal yatırımcıları benimsemeye yönelik adımlar atmak istiyordu. Böylece, XRP’yi listelemek, başka borsalarda işlem yapmak zorunda kalan tüm XRP topluluğunun üyelerine kapılarını açmak, ABD merkezli borsaya mantıklı geldi.

Bununla birlikte, Binance CEO’su CZ de şöyle söyledi

Binance, XRP’yi temel para birimi yapmaya karar verdiğinde, Coinbase’in üzerindeki baskıyı o kadar arttırdı ki, Binance ile rekabet etmek için, yapabileceği en iyi şey Coinbase Pro’da XRP’yi listelemek olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.