Ana Sayfa Analiz XRP Fiyatı Yükselişe Geçerken Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

  XRP Fiyatı Yükselişe Geçerken Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

  0

  XRP fiyatının %30 oranında yükselmesiyle birlikte, altcoinler de yükselişe geçti. Bitcoin fiyatı ise 24.000$ seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

  Dün yaşanan düşüşlerin ardından kripto para piyasası Noel kutlamalarına başladı gibi görünüyor. Bitcoin 24.000$ seviyelerine yaklaşırken, çoğu altcoinde de etkileyici bir şekilde çift haneli artışlar yaşadı.

  Bitcoin 24.000 Dolar

  Birincil kripto para birimi olan BTC, geçtiğimiz birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi ve ardından 2.000$’lık düşüşle sonuçlanan birkaç önemli fiyat hareketiyle bir hız trenine girdi.

  Bu fiyat hareketi dün kendini daha küçük bir ölçekte tekrarlamıştı. Bununla birlikte, 22.700$ seviyelerine düşüşün ardından boğalar görevi devraldı ve Bitcoin fiyatını 23.000$ seviyelerinin üzerine çıkardı. Daha sonra BTC, son 24 saatte yükselişini devam ettirdi ve 24.000$ seviyelerine yaklaştı.

  Teknik açıdan bakıldığında 24.000$, BTC’nin yükselişindeki ilk büyük direnç çizgisi gibi görünüyor. Bu seviye eğer başarılı bir şekilde aşılabilirse, varlığın bir sonraki engeli 24.350$ civarında olacaktır.

  Buna alternatif olarak trend tersine dönerse, en önemli destek seviyeleri 22.700$, 22.500$ ve 22.000$ seviyesinde yer alıyor.

  BTC / USD. Kaynak: TradingView

  Altcoinlerde Durum Ne?

  SEC‘in Ripple’a dava açmasıyla birlikte XRP piyasa değeri bir günde 40 Milyar Dolar kaybetti ve bunu takiben diğer altcoinlerde de düşüşler yaşandı. Dün gece ise piyasalar önemli ölçüde iyileşti.

  Ethereum yaklaşık %6 oranında değer kazandı ve şu an itibariyle 620$ seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin Cash %10 oranında yükselerek 300$ seviyelerinin üzerine geri döndü. Binance Coin %5, Polkadot ve Litecoin ise %6 oranında yükseldi.

  Chainlink %9,5 ve Cardano %11 oranında değer kazanırken, sırasıyla fiyatları 11$ ve 0.15$’ın üzerine çıktı.

  XRP fiyatı ise dün neredeyse 0,20$ seviyelerine kadar düştü, ancak o zamandan bu yana günlük %30’un üzerinde bir artış gösterdi ve şu anda 0,35$ seviyelerinde işlem görüyor.

  Kripto Para Piyasalarına Genel Bakış. Kaynak: Quantify Crypto

  Sonuç olarak, tüm kripto para kümülatif piyasa değeri dünün dip seviyelerinden bu yana 30 Milyar Dolar yükseldi.

  YORUM YOK

  Bir Cevap Yazın

  Exit mobile version