bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,086.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,091.20
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.26
Ana SayfaKripto Para HaberleriXRP Ledger Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

XRP Ledger Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

XRPScan tarafından sağlanan verilere göre, XRP ağına yerleştirilen Ledger sayısı 60 milyonu aştı.


Eylül ayında ana ağ 50 milyon Ledger’a ulaşmıştı ve bundan bir yıl sonra ağa 10 milyon Ledger daha eklendi.

60 milyon Ledger’a ulaşılması XRP Ledger’ın sekizinci yıldönümüne denk geldi. Ripple CTO’su David Schwartz‘a göre, XRPL versiyonu Aralık 2012’de ortaya çıktı.

XRP Ledger, kripto para eleştirmenleri tarafından başarısız olduğu gerekçesiyle epeyce eleştirildi. Blockstream CEO’su Adam Back, XRP Ledger’ı şimdiye kadarki en büyük başarısızlık olarak nitelendirdi.

XRP Ledger Konsensüs Protokolü, ağdaki işlemleri doğrulamak için seçilen düğümlerin bir alt kümesine dayanıyor ve bu da onu iş kanıtı tabanlı Bitcoin’den ayırıyor.

Araştırmacı Christian Cachin, yaptığı bir paylaşımda, ağın gerçek bir fikir birliğine ulaşamayacağını ve potansiyel olarak güvenlik ve yaşamı ihlal edeceği sonucuna varıyor. Kısacası, saldırılara karşı savunmasız olduğunu söylüyor.

Schwartz, eleştirmen yorumları ve bulgular hakkında yorum yaptı;

“Bu tür belgeleri memnuniyetle karşılıyorum ve herhangi bir zayıf yönün tespit edilip belirtilmesini takdir ediyorum. XRPL’nin fikir birliği protokolünü veya blok alanının güvenliğini ve güvenilirliğini iyileştirmek için herhangi bir fırsat genellikle iyi bir şeydir.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.84%
$61,086.00
$513.12
Ethereum (ETH)
1.16%
$4,091.20
$47.46