Ana Sayfa Kripto Para Haberleri XRP Utility Fork, Aralık'ta Başlatılıyor

XRP Utility Fork, Aralık’ta Başlatılıyor

Ripple destekli blockchain şirketi Flare Networks, Aralık ayında alacağı XRP Ledger’ın anlık görüntüsüne dayanarak yeni tokeni Spark’ı dağıtmayı planladığını söyledi.

Ripple haricinde XRP yatırımcıları, anlık görüntünün planlandığı gün olan 12 Aralık’ta tuttukları her Ripple için bir ücretsiz Spark token sahibi olabilecekler.

Flare Networks firması, denizcilik patlamasını geliştiren mucit Martha Coston‘un doğum günü onuruna 12 Aralık tarihini seçti.

Geçtiğimiz hafta Flare, binlerce Ripple sahibinin ücretsiz Spark token sahibi olması için gerekli XRPL hesap altyapısını zaten kurduklarını söylemişti.

“XRP ekosisteminin Flare’e tepkisi muazzam oldu. Toplamda 295 Milyon XRP’ye sahip 5.400’den fazla hesap, Spark tokeni 6 günde talep etmeye başladı.”

Ve yakın tarihli bir gönderide Flare, konuyla ilgilenen Ripple yatırımcılarının yardımcı program çatalından önce Spark’a nasıl el koyabileceklerini anlattı.

“Spark tokenini talep etme yöntemi, XRP Ledger adresinizdeki Mesaj Anahtarı alanını Flare adresinize ayarlamaktır… Eğer XRP’niz destekleyici bir borsada tutuluyorsa, talep süreci ve dağıtımı gerçekleştirilecektir.”

”Kendi gözetiminiz varsa Spark tokenleriniz, Flare ağında çalışan bir dizi akıllı sözleşme tarafından başlatılır ya da ağ, XRPL’yi okuduktan sonra talebinizi kaydeder kaydetmez başlatılır… XRP’nizi bir destek borsasında tutarsanız, bunlar Spark tokenlerini borsadaki hesabınıza teslim edecektir.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Flare’nin, XRP, Ethereum (ETH) ve Avalanche’nin (AVAX) sunduklarının en iyisini birleştirdiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı. Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki...

Andre Cronje, Yeni DeFi Protokolü Deriswap’i Tanıttı

Popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Yearn.Finance'ın kurucusu Andre Cronje yeni bir proje başlatıyor. Deriswap olarak adlandırılan yeni protokol, DeFi'nin farklı segmentlerini (takas, opsiyon ve krediler)...

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...