Ana Sayfa Kripto Para Haberleri XRP ve ETC Yeni Kalıcı Sözleşmeleri Binance Futures'da

XRP ve ETC Yeni Kalıcı Sözleşmeleri Binance Futures’da

Binance Futures, XRP ve Ethereum Classic (ETC) için USDC marjlı kalıcı sözleşmelerini başlatıyor.

Bildirilen işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in vadeli işlem platformu Binance Futures, Salı günü yaptığı duyuruda XRP ve ETC için iki yeni kalıcı sözleşme başlatacağını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre:

  • Sözleşmeler USD Coin (USDC) ile eşleştirilecek.
  • Traderlara, 75x’e kadar kaldıraçlı işlem fırsatı sunulacak.
  • Yeni ürünler 9 Eylül’de işlem görmeye başlayacak.

Binance, XRP türevlerine öncülük ediyor

XRP, Ocak ayında Binance vadeli işlemler platformunda ilk çıkışını yaptı. Binance, Tether’e karşı marjlanmış XRP kalıcı sözleşmesi ekleyen ilk büyük borsa oldu.

Bir hafta içinde, Ethereum Classic için benzer bir ürün piyasaya sürüldü ve bu, kripto para biriminin 24 saat içinde yaklaşık %40 artmasını sağladı.

Binance, Mayıs ayı sonlarında XRP ve Ethereum için opsiyon sözleşmeleri de ekledi. Bu sözleşmelerin vadeli işlemlerden temel farkı, traderların sözleşmeyi belirli bir tarihte yerine getirmek zorunda olmamasıydı.

İki yeni ürünün tanıtımı, Binance Futures’ın birinci yıl dönümünün eşiğinde geldi. 13 Eylül 2019’da piyasaya sürülen bu özellik, Binance’in devasa kullanıcı tabanı nedeniyle türev piyasasında hızla bir yer edinerek diğer borsalar için ciddi bir rekabet yarattı.

Nisan ayında, Cayman Adaları merkezli borsa, Deribit‘in hakimiyetini kırmayı hedefleyerek opsiyon ticaretine de girişti.

En son CryptoCompare raporuna göre Binance, Ağustos ayında aylık türev hacimlerine göre üçüncü en büyük kripto para borsasıydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.