Ana Sayfa Kripto Para Haberleri XRP ve ETC Yeni Kalıcı Sözleşmeleri Binance Futures'da

XRP ve ETC Yeni Kalıcı Sözleşmeleri Binance Futures’da

Binance Futures, XRP ve Ethereum Classic (ETC) için USDC marjlı kalıcı sözleşmelerini başlatıyor.

Bildirilen işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in vadeli işlem platformu Binance Futures, Salı günü yaptığı duyuruda XRP ve ETC için iki yeni kalıcı sözleşme başlatacağını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre:

  • Sözleşmeler USD Coin (USDC) ile eşleştirilecek.
  • Traderlara, 75x’e kadar kaldıraçlı işlem fırsatı sunulacak.
  • Yeni ürünler 9 Eylül’de işlem görmeye başlayacak.

Binance, XRP türevlerine öncülük ediyor

XRP, Ocak ayında Binance vadeli işlemler platformunda ilk çıkışını yaptı. Binance, Tether’e karşı marjlanmış XRP kalıcı sözleşmesi ekleyen ilk büyük borsa oldu.

Bir hafta içinde, Ethereum Classic için benzer bir ürün piyasaya sürüldü ve bu, kripto para biriminin 24 saat içinde yaklaşık %40 artmasını sağladı.

Binance, Mayıs ayı sonlarında XRP ve Ethereum için opsiyon sözleşmeleri de ekledi. Bu sözleşmelerin vadeli işlemlerden temel farkı, traderların sözleşmeyi belirli bir tarihte yerine getirmek zorunda olmamasıydı.

İki yeni ürünün tanıtımı, Binance Futures’ın birinci yıl dönümünün eşiğinde geldi. 13 Eylül 2019’da piyasaya sürülen bu özellik, Binance’in devasa kullanıcı tabanı nedeniyle türev piyasasında hızla bir yer edinerek diğer borsalar için ciddi bir rekabet yarattı.

Nisan ayında, Cayman Adaları merkezli borsa, Deribit‘in hakimiyetini kırmayı hedefleyerek opsiyon ticaretine de girişti.

En son CryptoCompare raporuna göre Binance, Ağustos ayında aylık türev hacimlerine göre üçüncü en büyük kripto para borsasıydı.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti...

DeFi Dünyası

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.