bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiYam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella'yı Başlattı

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı.

Saldırı ihtimallerine ve akıllı sözleşme güvenlik açıklarına yanıt olarak DeFi protokolü Yam Finance, ekosistemi yatırımcılar için daha güvenli hale getirmeyi hedefliyor. Umbrella Protocol adlı son proje de, merkeziyetsiz bir platformda koruma arayan müşteriler için tasarlandı.

Ağustos ayında paylaştığımız haberde de belirttiğimiz gibi Yam Finance, kodlama hatalarına pek yabancı olan bir protokol değil.

Umbrella Protocol Nedir?

Bu yeni protokol, her biri belirli DeFi protokolünü veya akıllı sözleşmesini kapsayan birkaç kapsama havuzundan oluşan MetaPool‘e sahip. Likidite sağlayıcılarının yerini bu havuzlara teminat yatırabilen koruma sağlayıcıları almış durumda.

Koruma arayanlar, belirli protokoller için koruma elde etmek ve sağlayıcılara ödüller vermek için bu havuzlara ayrı ayrı erişebilirler.

MetaPool Şeması

MetaPool tarafından kapsanan bir DeFi protokolünde yaşanacak istismar durumunda, Nexus Mutual belirteç sigortasına benzer şekilde bir Arbiter‘e talep sunulur. Eğer hakem iddianın geçerli olduğuna karar verirse, MetaPool kapsam havuzundaki toplam mevcut hisseye ve MetaPool içindeki diğer kapsam havuzları tarafından kullanılmayan fonlara eşit miktarda ödeme yapar.

Yapılan duyuruda, ekibin şu anda Umbrella kodunun alfa sürümünün geliştirilmesini tamamladığı ve ardından Yam topluluğu ile dahili olarak test edileceği söylendi.

YAM Token ve TVL Güncellemesi

YAM yönetişim tokenı, yeni DeFi tokeları piyasaya girerken son aylarda arka planda kaldı. YAM fiyatı, son bir ay içinde oldukça yatay bir seyir izledi ve 5.50$ ile 8$ arasında seyretti.

YAM, Eylül başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50$ seviyelerine çıkmıştı ancak ardında %87’nin üzerinde düşüş yaşayarak 6.50$ seviyelerine geriledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33