Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı.

Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk şirketlerden biri olduğu için, Ağustos ortasında DeFi gıda çiftçiliği çılgınlığını katalize etmişti.

Verim avcıları, kurucularının projenin deneysel olduğu uyarılarına rağmen denetlenmemiş platforma hızlıca akın etmişti. Ancak, mahsuller başarısız olmaya başlamış ve sistem, akıllı sözleşme kodu hatası nedeniyle birkaç gün sonra çökmüştü.

Yam Finance v3’ü Yeniden Başlatacak

Büyük çöküşün ardından Yam v2 piyasaya sürüldü. Ancak bu sadece geçici bir önlemdi ve proje kurucuları, akıllı sözleşmeleri için tam güvenlik denetimleriyle işleri düzgün bir şekilde yapmaları gerektiğini fark ettiler.

Bir ay sonra Yam Finance, 3. sürümü kullanıma sunmaya hazır. Resmi duyuruya göre, v2’den v3’e geçiş 18 Eylül Cuma günü başlayacak.

Yeni Yam v3 protokolü, toplamda yaklaşık 925.000 YAM / yUSD tutarında ödül sağlayacak bir likidite havuzuna sahip olacak. Bu tokenların %10’u, 19 Eylül Cumartesi gününden itibaren dağıtılacak ve arz her hafta %10 azalacak.

V1’den v2’ye ilk geçişi kaçıran kullanıcılara yardımcı olmak için bir multisig oluşturulacağını, ancak geçiş penceresi kapatıldıktan sonra satın alınan herhangi bir YAM v1 için geçerli olmayacağını belirten ekip, daha sonra şunları ekledi;

“Tamamen işlevsel YAM protokolünü resmi olarak başlatmaktan ve başlangıçta amaçlanan deneyi hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz. Bu yolculukta çok şey öğrendik.”

YAM v2 Tokenları %40 Arttı

Uniswap.info‘ya göre YAM v2 token fiyatları, yaklaşık 24$ seviyelerinden 33$ seviyelerinin üzerine çıkan bir artış gösterdi.

YAM v2 fiyatları, kaynak: Uniswap.info

Bu, sadece üç saatte %40’lık bir artış anlamına geliyor. O zamandan beri fiyatlar bir şekilde düzeldi ve 28$ seviyelerinin biraz üzerine geriledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.