Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Yatırım Devi BlackRock; Gelecekte Kripto Para Kullanılacak

Yatırım Devi BlackRock; Gelecekte Kripto Para Kullanılacak

Dünyanın en büyük yatırım şirketi BlackRock, 26 Şubat Pazartesi günü yayınlanan haftalık raporunda yaptığı açıklamada, kripto paraların gelecekte çok daha geniş kullanılacağını söyleyerek, kripto paralardan beklentinin hayli yüksek olduğunu açıkladı.

Toplamda 5,7 trilyon dolarlık yatırım danışmanlık devi, kriptoparaların yatırım portföylerine girebilmesinin zaman alacağını söyledi.

 

BlackRock’ın haftalık raporunda şunlar denildi;

“Kripto para birimlerinin, piyasaların olgunlaşmasıyla gelecekte daha yaygın şekilde kullanılmaya başlayacağını görüyoruz. Ancak şimdilik, sadece potansiyel olarak kayıp verebilecek kişiler tarafından kullanılması gerektiğine inanıyoruz”

BlackRock, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının yatırım potansiyeli üzerindeki destekleyici tavrı sayesinde diğer finans devleri arasında ön plana çıkıyor.

Şirketin benimsediği görüş, diğer yatırım ortaklıklarıyla keskin bir tezat oluşturuyor. Bu ay Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger, Bitcoin’i “tamamen ahmakça” olarak nitelendirmiş ve “bitcoin’e yatırım yapmak iğrençlik” demişti.

Bu arada Blockchain konusuyla ilgili olarak BlackRock, küresel ekonominin tam olarak içine işlemesinde bazı engeller görüyor.

“Blok zincirine dayalı, paylaşımlı tek bir mali veritabanı, insan süreçleriyle ilişkili verimsizlik ve riskleri ortadan kaldırabilir. Ancak büyük ölçekte benimsenmesi, yazılım geliştirmede büyük bir değişiklik ve iyi inşa edilmiş bir bakım modeli gerektirir. Blockchain’in umut verici geleceğine ulaşmak için önemli engellerin üstesinden gelinmesi gerekiyor.” diye ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...