bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,723.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,926.73
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.69
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinYeni ATH İle Birlikte BTC Piyasa Değeri 500 Milyar Dolar'ı Aştı

Yeni ATH İle Birlikte BTC Piyasa Değeri 500 Milyar Dolar’ı Aştı

Bitcoin, 28.000$ seviyelerine yükselerek yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmeyi başardı ve 500 Milyar Dolar’ın üzerinde bir piyasa değerine sahip oldu. Buna ek olarak, Bitcoin’in pazar hakimiyeti de son yılların en yüksek seviyesi olan %70’i aştı.

Yatırımcılar, Ekim 2020’de parabolik hale gelen Bitcoin fiyatının gelişimini yakından takip ediyor. Ancak, tüm kripto para birimleri aynı fiyat artışını yaşamıyor.

Aslında, birkaç istisna dışında çoğu altcoin geride kaldı. Bitcoin, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un %11’in üzerinde büyürken, aynı dönemde ETH %3’lük bir büyüme yaşadı. XRP ise fiyat düşüşüne devam etti. Dördüncü en büyük kripto para, tüm kripto piyasası XRP varlıklarını satmaya devam ederken 0,30$ seviyelerinin altına düştü.

Bununla birlikte, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH), ilk 20 arasında Bitcoin hariç en iyi performans gösteren kripto para birimleri konumunda. Litecoin %5,5 oranında yükselirken, Bitcoin Cash %6,5 civarında kazanç sağladı.

Şimdi asıl soru, bu rallinin Bitcoin için ne kadar uzun süreceği. Bitcoin’e yatırım yapan birkaç büyük şirket olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Örneğin son 6 ayda MicroStrategy, Ruffler ve MassMutual gibi firmalar milyarlarca dolar değerinde Bitcoin satın aldılar. Dahası, geleneksel yatırımcılar temel varlığa sahip olmadan BTC’ye maruz kalmalarını sağlayacak farklı geleneksel yatırım çözümleri kullanıyorlar. Bu da, Bitcoin fiyatını yeni zirvelere ve daha önce hiç görülmemiş seviyelere çıkardı.

Bitcoin’i hiç bu kadar yüksek seviyelerde görmemiştik ve bu trend gelecekte de devam edebilir. Bununla birlikte, piyasaya iyileşmesi için zaman tanıyacak bir geri çekilme yaşanması da mümkün olabilir.

Bitcoin neredeyse düz bir çizgide yükseliyor, bu da dijital para birimi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Yatırımcılar, Ethereum ve Litecoin gibi altcoinler üzerinde de aynı olumlu etkiyi bekliyorlar. Bahsettiğimiz altcoinler yükseliyor olmalarına rağmen son aylarda BTC’nin yaşadığı muazzam fiyat artışı nedeniyle geride kalmış gibi görünüyorlar.

Bu yazının yazıldığı sırada belli miktar geri çekilen BTC, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 26.889$ seviyelerinde işlem görüyor. Bununla birlikte ETH 632$, LTC ise 124$ seviyelerinde işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$42,723.00
$1,747.37
Ethereum (ETH)
5.76%
$2,926.73
$168.58