bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana Sayfaİnceleme YazılarıYeni Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Almak İçin Geç mi Kaldı?

Yeni Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Almak İçin Geç mi Kaldı?

Bitcoin, 12. yaş gününü kutladıktan sadece günler sonra ulaştığı fiyatın henüz bir şey olmadığını ve daha da yükselmek için hala çok alanının olduğunu herkese gösterdi.

Bitcoin, 2020 yılında 20.000$ seviyelerini aştıktan sonra durmadı ve rekor üstüne rekor kırmaya devam ederek 40.000$ seviyelerinin üzerine çıktı. Belki de siz bu satırları okurken tekrar yeni bir rekor kırmış olabilir. Kim bilir?

Bitcoin (BTC)

Bu yüzden çoğu kişinin aklında şu soru var; Bitcoin almak için geç mi kaldık? Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyelerindeyken, yatırımcılar kripto para dünyasına girmek için geç kalmış sayılmaz. Çünkü düşük miktarlarda Binance gibi borsalardan kripto para dünyasına adım atılabilir ve yatırım yapılabilir. Çünkü kripto para dünyasında fırsatlar hiç bitmez.

Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Bitcoin’in böylesine inanılmaz bir boğa koşusunu en son yaptığı zaman, yani 2017 senesinde fiyatı yaklaşık 20.000$ seviyelerine çıkmıştı. Bununla birlikte o zamandan beri BTC, önceki rekorunu %75 oranında artırdı ve kripto para piyasasının şimdiye kadarki en büyük piyasa değerine ulaşmayı başardı.

Bitcoin Ne Kadar Yükselir?

Ne yazık ki, bu sorunun kesin bir cevabı yok. Çünkü Bitcoin geçmişte muazzam dalgalanmalar yaşamış bir kripto para birimi. Mesela geçtiğimiz Mart ayında BTC fiyatı şu anki konumundan oldukça düşük seviyelerdeydi.

Öte yandan, zirveye ne zaman ulaşılacağını söylemek de pek mümkün değil. Onlarca yıllık geçmişi ve analiz edilmesi gereken çizelgeleri olan diğer birçok finansal varlığa oranla, Bitcoin oldukça yeni bir yatırım aracı. 40.000 Dolar zirve mi? BTC fiyatı 50.000 Dolar mı olacak? JPMorgan Chase‘e göre ise 146.000$ seviyelerini aşacak.

Kripto Piyasası Neden Yükseliyor?

Rallilerin nedeninin genellikle temellerde kolayca bulunduğu diğer pazarların aksine, durum kripto paralar için aynı değil. Bazen yükseliş eğiliminin nedenini belirlemek kolay olsa da, piyasalar genellikle mevcut bilgilerden bağımsız olarak yükseliyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, 2020’de başlayan ve hepsinin nedeni olabilecek bir eğilim var, kurumsal katılım. Bitcoin’in kurumsal firmalar tarafından benimsenmesi ile fiyat artışı arasında genellikle pozitif bir korelasyon olduğu görülüyor.

Yukarıda bahsettiğimiz JPMorgan desteğinin yanı sıra MicroStrategy, Grayscale gibi büyük kurumsal şirketler açıkça BTC desteğini belirtti ve rezervlerine inanılmaz derecede çok BTC ekledi. Ayrıca Paypal, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine destek verdiğini duyurmuştu ve Bitcoin’in 20.000$ seviyelerinin aşan rallisini beslemişti. Dahası, son yıllarda birkaç ana akım banka ve finans şirketi, müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmaya başladı.

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bu, muhtemelen dünyadaki herhangi birinin cevabını isteyeceği bir soru. Ama tek bir gerçek var, kimse bilmiyor. Çoğu kişi uzun zamandır Bitcoin’in yakın zamanda altı haneli rakamlara ulaşacağına inanırken, daha küçük bir kısım ise BTC’nin bir kez daha son derece değişken doğasına yenik düşeceğini ve çökeceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17