Ana Sayfa Kripto Para Haberleri YFI Fiyatı Bölünme Öncesi Bitcoin'i Geçti; Nasıl Bu Kadar Değerlendi?

YFI Fiyatı Bölünme Öncesi Bitcoin’i Geçti; Nasıl Bu Kadar Değerlendi?

YFI, Bitcoin’den (BTC) daha yüksek bir fiyattan işlem yapmaya devam ederken, topluluk, tokenin toplam arzını katlayacak bir bölünme önerdi.

yEarn Finance‘ın yerel tokeni, parabolik hale geldi ve Bitcoin’i neredeyse 1.000$ aştı. Bu da, YFI’i piyasadaki en pahalı kripto varlığı yapıyor.

1 YFI = 1,15 BTC

Binance‘deki verilere göre, DeFi tokeni YFI 12.770$ ‘dan işlem görürken, Bitcoin’in dolar değeri şu anda 11.790$ civarında. Bugün erken saatlerde YFI, mevcut fiyatına geri dönmeden önce 13.444$‘lık Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde (ATH) işlem gördü.

YFI, 24 saatte token başına 1,1518 BTC’ye kadar Bitcoin karşısında işlem gördü. Bu da YFI’ı 2016’da Zcash’ten sonra 1 BTC’nin üzerinde işlem yapan ikinci kripto para birimi yapıyor.

YFI Nedir?

Andre Cronje, Ethereum ağına dayanan bir getiri toplama platformu olarak 17 Temmuz’da yEarn Finance’ı yayınladı. Platform, çiftçilerin araştırma süresinden ve işlem ücretlerinden tasarruf ederken, kripto teminatından en iyi getiriyi bulmalarına yardımcı oluyor.

Diğer birçok kripto projesinde olduğu gibi, yEarn Finace’ın YFI (Yield Farming Incentive) adlı yerel bir tokenı var.

yEarn Finance projesi ve tokenı hızla ün kazandı ve şu anda bir ay içinde 1 BTC’nin üzerinde işlem görerek fiyatında muazzam bir büyüme kaydetti. Garip olan ise, projenin yaratıcısı tarafından YFI’nin “tamamen değersiz” olduğu ve Uniswap gibi borsalarda işlem görmeyeceğinin söylenmesi.

YFI Bölünüyor

YFI’ın sağlam momentumu, aynı anda piyasaya sürülen 30.000 tokenlık sınırlı arz nedeniyle kıtlığın bir fonksiyonu olarak görünüyor. 0$’dan 12.000$’ın üzerine çıkan etkileyici fiyat artışının ardından 825 Milyon Dolar’dan fazla para projede kilitlendi. yEarn Finance yönetim üyeleri, geçerli fiyatın yaklaşan etkisini azaltmak için birkaç teklifte bulundu.

Önerilerden biri, YFI fiyatının, Bitcoin’in fiyatını “arka arkaya 10 gün” aştıktan sonra 10:1’lik bir bölünme gerçekleştirmek. Bu, 1 Yearn Finance tokeninin 10 token olacağı anlamına geliyor ve bu sayede toplam arz 30.000’den 300.000’e yükseliyor, bu da mevcut bakiyelerin 10 kat artacağı anlamına geliyor.

Teklif kabul edilirse, YFI token BTC’ye karşı daha yüksek işlem yapmaya devam ederken, yEarn Finance birkaç gün içinde bölünmeyi görebilir.

Bununla birlikte, diğer bir öneri de toplam arzın 30.000’den düşürülmesi ve böylece enflasyonu hafifletmek için daha fazla YFItoken çıkarılabilmesi.

Yearn Finance Token’i Binance borsası üzerinden alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...