bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,828.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,950.01
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.20
Ana SayfaKripto Para HaberleriYFI Uçuyor; YFI Fiyatının Tarihi Zirveleri Görmesinin 3 Nedeni

YFI Uçuyor; YFI Fiyatının Tarihi Zirveleri Görmesinin 3 Nedeni

Yearn.Finance’in YFI tokeni Aave’de listelemesinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ayrıca Yearn Finance, FTX ortaklığıyla ilgili de bir ipucu verdi.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) devi Yearn.Finance‘ın yerel tokeni YFI, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. YFI son 12 saatte %30 artışla 14.017$’dan 18.169$’a yükseldi ve hiç görmediği sevileri keşfe başladı.

Yearn.finance’ın son iki hafta içindeki YFI’sının fiyat grafiği. Kaynak: TradingView.com

Fiyat keşfi terimi, bir varlığın yeni bir rekor seviyeye ulaşması ve piyasaların yeni bir zirve yapması anlamına geliyor. YFI, önceki zirvesini 16.666$’la gerçekleştirdikten sonra 8 gün içinde ilk kez yüksek fiyatları test etti.

Yeni Ortaklığın İpucu, Aave Listesi, Güçlü Teknik Özellikler

Başlıktaki üç faktör, muhtemelen YFI’yi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti.

28 Ağustos’ta, para piyasası protokolü Aave (LEND) YFI’yi listeledi. Aave, toplam değeri 1,52 Milyar Dolar’dan fazla olan küresel pazardaki en büyük DeFi protokolüdür.

Aave, DeFi pazarındaki hakimiyetini daha da güvence altına alan Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’nden onay aldı. Aave COO’su Jordan Lazaro Gustave şunları söyledi:

“Aave, ayrıca kredi delegasyonunu mümkün kılabileceği ve A tarafının kendi kredi limitini kendisine karşı borç alabilecek olan B tarafına devredebileceği bir durumda. Tüm bunlar OpenLaw aracılığıyla yasal bir anlaşma ile mümkün olacaktır. Örneğin, bir kredi delegesi, daha fazla kredi oluşturmak isteyen bir taraf olabilir ve borçlu bir işletme, STK, hükümet, kurum vb. olabilir. “

Yearn.Finance, yaklaşık 1 Milyar Dolar değerinde, büyük bir DeFi protokolü olmasına rağmen, Aave listesi YFI’nin momentumunu daha da artırabilir.

Yearn.Finance geliştiricisi Andre Cronje, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile işbirliği yaptığını söyledi.

En iyi kripto para birimi türev borsalarından biri olan FTX, son haftalarda çeşitli ortaklıklara liderlik ediyor. Serum adında merkezi olmayan bir değişimin başlatılmasını destekledi ve Blockfolio‘yu satın aldı.

FTX ve Yearn.Finance geliştiricisi Cronje arasındaki potansiyel bir işbirliği, FTX’in DeFi ve DEX pazarındaki faaliyetleriyle uyumlu hale gelecek.

Cronje şunu yazdı:

“Kedinin çantadan çıktığını tahmin edin. Ancak biraz beklenti yönetimi olsun, bu üzerinde çalıştığımız uzun bir yol haritası, yani yakın zamanda hiçbir şey olmayacak. Ama gelecekte çok seksi bir şeyler olacak.”

Yearn.Finance’ın Aktif Ürün Lansmanları YFI İvmesini Katalize Ediyor

Geçtiğimiz ay boyunca, Yearn.Finance ve ana geliştiricisi Cronje, kasalardan merkezi olmayan sigortaya kadar pek çok ürün çıkardı.

Yearn.Finance, Nexus Mutual ile birlikte DeFi alanındaki ilk tokenlaştırılmış sigorta hizmetlerinden biri olan Yinsure.Finance‘ın piyasaya sürüldüğünü örnek olarak duyurdu.

Spartan Black’den Kelvin Koh ve Paradigm’den Fred Ehrsam gibi tanınmış risk sermayesi yatırımcıları, DeFi sigortasının milyar dolarlık bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.21%
$42,828.00
$518.22
Ethereum (ETH)
2.81%
$2,950.01
$82.90