Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz YFI Token Bitcoin'den Daha Pahalı Tek Altcoin Durumunda

YFI Token Bitcoin’den Daha Pahalı Tek Altcoin Durumunda

YFI fiyatı kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.398$’a yükselerek, Bitcoin fiyatını aşan tek altcoin oldu.

Yearn.Finance‘ın YFI token artışı, DeFi platformlarına yönelik artan taleple beslendi. Yam Finance‘ın konseptini ödünç aldığı üç tokendan biri olan YFI’nin hızlı yükselişi, fiyatın her iki yönde de gidebileceğine dair birçok spekülasyon ile birlikte Ağustos ayı başlarında başladı.

O zamandan beri YFI, paydaşları için yıllık yüzde verimini (APY) en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan ve Bileşik (COMP) verimli tarım çılgınlığının genişletilmesinde önemli rol oynayan bir protokoller ekosistemi haline geldi.

YFI’nin fiyatı üç ana faktörden beslenerek istikrarlı bir şekilde artıyor: Yeni Yinsure Finance özelliği, endüstri yöneticilerinden gelen heyecan ve şu anda DeFi sektöründe devam eden büyüme.

YFI Piyasa Değeri Bitcoin’den 568 Kat Daha Az

Şu anda, Defipulse‘un verilerine göre Yearn.Finance’daki toplam kilitli değer (TVL) 779 Milyon Dolar. YFI’nin yüksek fiyatından sorumlu olan en benzersiz özelliklerinden biri, diğer birçok kripto paraYA kıyasla, yalnızca 30.000 YFI ile sınırlı bir parasal arzının olması.

Bu, YFI’nin yaklaşık 400 Milyon Dolar’lık bir piyasa değeriyle bile 13.000$’a kadar çıkmasını ve küresel kripto para birimi pazarında 43. sırada yer almasını mümkün kılıyor. CoinMarketCap‘ten gelen 30.000 arz sınırından elde edilen veriler, dolaşımdaki 29.962 YFI tokeninin bulunduğunu ve neredeyse tamamen basılmış arz nedeniyle potansiyel büyümesini yüksek hale getirdiğini gösteriyor.

Ancak kripto yatırımcısı Ian Lee‘ye göre, YFI’nin çok daha düşük bir piyasa sermayesine sahipken Bitcoin fiyatını aşma kapasitesi bu nedenle tartışmalı bir öneme sahip.

Bununla birlikte, Yearn.Finance; Maker, Compound veya Aave gibi diğer en iyi DeFi platformlarına benzer bir piyasa değerine ulaşacaksa sınırlı arzı,YFI ‘nin fiyatını 30.000$’a çıkarabilir.

Ayrıca, YFI Token’i Binance borsası üzerinden alıp satabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.