Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Yılların Kripto Para Borsası Kepenk Kapattı

Yılların Kripto Para Borsası Kepenk Kapattı

Günlük hacmi milyonlarca doları bulan Tayland’ın en ciddi yerel borsalarından biri olan BX Thailand isimli kripto para borsası sektörden çekilme kararı alarak işlemleri durduruyor.

Tayland’ta yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren ve yerel borsalar içerisinde en büyük hacme sahip kripto para borsalarından biri olan BX Thailand isimli kripto para borsası sektörden çekilme kararı alarak bir duyuruda bulundu. Yaptıkları açıklamada, firmanın farklı alanlarda hizmet vereceğini ifade ettiler. 6 Eylül itibari ile bütün para yatırma ve para çekme işlemleri durdurulup 30 eylülden itibaren de bütün hizmetleri durduracak.

Bu gelime dolayısıyla firma tüm kullanıcılarının 1 Kasım tarihine kadar bütün paralarını ve kripto paralarını çekmelerini istedi. Açıklamanın devam eden kısmında dikkat çeken nokta, Tayland’ın resmi düzenleyici kuruluşu olan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan borsa lisansı almayacağı ifade edildi. Bu konuda resmi bir sıkılaştırma politikası olup olmadığı merak edilmekle birlikte açık bir bilgi bulunmuyor.

Firma aynı zamanda bütün kullanıcılarına, hizmetlerinden yararlanan müşterilerine teşekkürlerini ifade ederek, sahip oldukları tüm fonların güvende olduğunu ekliyor.

CMC’de yayınlanan bilgilere göre bu borsanın son bir günlük işlem hacmi 15 milyon dolar kadar. Bu, kripto borsaları içerisinde ciddi sayılabilecek bir miktar.

Kullanıcılar tarafından, yakın gelecekte kripto para borsalarının yaşayabileceği muhtemel resmi sıkıntılardan endişe ediliyor. Başta amerika olmak üzere bütün dünya da kripto ve kripto borsalarının yasal konumu tartışılmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...