bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,910.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,880.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.20
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinZamanı Geldi mi? Ethereum Bitcoin'i Geçebilir mi?

Zamanı Geldi mi? Ethereum Bitcoin’i Geçebilir mi?

Bitcoin’den sonra değer bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, son günlerdeki yükselişine devam ediyor.

ETH fiyatı geçen hafta %30 yükseldi, yakından izlenen 3.000 dolar seviyesini kırdı ve yıllık kazancını neredeyse %1.500’e çıkardı.

Bununla birlikte ETH yeni fiyat artışları gerçekleştirmeye devam ettikçe bazı yatırımcılar Bitcoin’in geride kalma riski altında olduğu konusunda uyardı. Société Générale’nin Birleşik Krallık’taki özel bankası Kleinwort Hambros’un baş yatırım sorumlusu Fahad Kamal, Business Insider’a verdiği bir röportajda;

“Bugünkü kripto para birimi alanı 1997’deki internet alanına çok benziyor. 1997’de, Netscape Navigator’ın açık arayla en gelişmiş tarayıcı olduğunu ve bununla rekabet edecek hiçbir şeyin olmayacağını düşündük. Ve tabii ki buradayız, Netscape çoktan gitti. 10 yılda, hiç şüphem yok bu blockchain teknolojisi hayatımızda çok ciddi bir güç olacak. Bitcoin’in bu kadar uzun süre kalacağına dair çok daha az inancım var. Yapımlarında ve temellerinde tartışmasız çok daha iyi olan başka kripto para birimleri de var. Örneğin ETH” dedi.

ETH yatırımcıları Bitcoin’i hantal ve modası geçmiş blockchain teknolojisi için eleştirirken, kripto para topluluğu uzun zamandır Bitcoin ve Ether üzerinde bölünmüş durumda.

Kripto para birimi şirketi Ripple’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı da dahil olmak üzere bazıları, daha çevre dostu bir blockchain modeline geçiş ETH’yi öneriyor.

Ehhereum (ETH)

ETH fiyatı, geçen yıl Bitcoin fiyatını üçe bir oranında geride bırakırken, ETH boğaları beklentilerini artırdı ve gelecekte merkezi olmayan bir internetin Ethereum blok zinciri üzerine kurulacağına dair öngörülerini artırdı.

DeVere Group CEO’su Nigel Green konuyla alakalı yaptığı bir yorumda;

“ETH’nin önümüzdeki yıl ve sonrasında Bitcoin pazarındaki hakimiyetini önemli ölçüde azaltması beklenebilir” dedi.

Green, önümüzdeki hafta ETH fiyatının 5.000 dolar seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Bu tahminini de büyük kurumsal yatırımcıların artan ilgisine ve merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesine ve büyük ölçüde ETH blok zinciri üzerine inşa edilen NFT’lerin ani popülaritesine bağlıyor..

“Bitcoin ile karşılaştırıldığında, ETH daha ölçeklenebilirdir, birçok sektörde halihazırda kullanılan akıllı sözleşmeler gibi daha fazla kullanım ve çözüm sunar ve üstün blockchain teknolojisi ile desteklenir. 2021’in ETH yılı olduğuna dair gerçek bir his var. Zamanı geldi.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$41,910.00
$1,060.32
Ethereum (ETH)
3.49%
$2,880.52
$100.53